תלמידות שהגיעו במכנסיים קצרים לבית ספר ברחובות

מחאת המכנסיים: "בכיר במשרד החינוך אמר לי – את יודעת איזה הורמונים יש להם בגיל הזה?"

תלמידות בתיכון ברחובות לא הורשו להיכנס לבית הספר בגלל שלבשו מכנסיים קצרים. אחת האמהות סיפרה לכאן רשת ב כי שוחחה עם בכיר במשרד החינוך שאמר לה: "השתגעת? הם לא יצליחו ללמוד בגלל ההורמונים". כמו כן, מנהלות בתי ספר מוחות על ההנחיות לחזרה ללימודים
לירן כוג'הינוף
19 במאי 2020
11:31

מחאת המכנסיים הקצרים נמשכת: בנות בכיתה י' בבית ספר ברחובות נשלחו הבוקר (שלישי) לבתיהן, בגלל שהגיעו עם מכנסיים קצרים ללימודים. בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב סיפרה שרית יערי, אם של אחת התלמידות, ששוחחה עם הממונה הארצי על הבטיחות במשרד החינוך שאמר לה: "השתגעת? את יודעת איזה הורמונים יש לילדים בגיל הזה? הם לא יצליחו ללמוד". עם זאת, מבית הספר נמסר בתגובה כי האכיפה נעשתה גם על הבנים במוסד. 

יערי הוסיפה: "בדקתי את תקנון בית הספר, וכתוב בו שמותר מכנסיים קצרים אך אסור מכנסונים. בדקתי מה זה 'מכנסון' - מכנס קצר במיוחד שרואים בו את קו הישבן. עצם העובדה שמגיעים לדקויות האלה מזעזעת". 

האזינו לסיפור המלא בכאן רשת ב

ממשרד החינוך נמסר שקוד הלבוש מצוי בסמכות בתי הספר ובאחריותם. המשרד סומך על מנהלי בתי־הספר שיפעילו את מיטב שיקול דעתם בסוגיה הזו.

אתמול החלה מחאת תלמידות ברחבי הארץ נגד האיסור להגיע ללימודים במכנסיים קצרים. בתיכון "המושבה" בזכרון יעקב הגיעו תלמידות כיתות י' לבית הספר כשהן לבושות במכנסיים קצרים, ונאסר עליהן להיכנס. הן הושארו כ-40 דקות מחוץ לשערי בית הספר. לאחר מכן הוכנסו לספריה ונאמר להן שעליהן להתקשר להורים שיביאו להם "מכנסיים שמגיעות את אחרי הברך". 

כמו כן, אנשי חינוך מתנגדים להנחיות של משרד הבריאות ללימודים בזמן הקורונה, שכולל לימוד בכיתה עם חלונות פתוחים. מרב שרייבר, מנהלת בית הספר נטעים ברמת גן, אמרה לקרן נויבך כי מדובר בתנאים לא הגיוניים. לדבריה, "מתווה הלימודים של כיתות ד'-י' הוא הטעיית הציבור. קיימנו את ההנחיות לכיתות א'-ג' על קוצו של יו"ד, אבל אין לנו שום יכולת לקיים את אותן הגבלות על 930 ילדים. עובדים על ההורים בעיניים". 

משרד הבריאות אישר הלילה שלא שלא לעטות מסכות בכיתות הלימוד ובמרחב הציבורי עד לסוף השבוע. אדלשטיין אמר כי יש להתייחס ברצינות להתגוננות מפני קורונה, אבל גל החום עלול להיות מסוכן בפני עצמו. לפיכך, בהמלצת הדרג המקצועי, החליט להתיר את הסרת המסכות כאשר אין התקהלות. ההחלטה התקבלה לאחר שאתמול בכמה רשויות ובבתי ספר שונים הודיעו שלא יפתחו את הלימודים אם תישאר החובה לעטות מסכות בחום הכבד. 

תגיות:
חינוך