דניאלה תורג'מן
דניאלה תורג'מן. צילום: מתן מצפי

בחירות העורכים - כאן 88 | 19.5.2020

עדכון אחרון - 19.5.2020
מערכת כאן
20 במאי 2020
10:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

דודו טסה - תביאי איתך יין

לרוב כששירים מופצים לתקשורת הם מגיעים עם קומוניקט שמפרט קצת על האמן, השיר ומה מתוכנן לעתיד. עם הוצאת השיר החדש שלו, בחר דודו טסה  לוותר על הגינונים האלה. בכל זאת, העולם השתנה והאמת היא שהשיר מדבר בעד עצמו.  טסה רק כתב הודעה קצרה: "בחודשיים האחרונים ציר התנועה שלי הצטמצם לבית - אולפן. השהייה באולפן עם כלי הנגינה סביבי היא תמיד עבורי טריגר לחיפוש. אני תמיד בחיפושים אחרי האחר והחדש שלי מול עצמי. בשיר הזה אני מרגיש שהזזתי וזזתי". צודק.

דניאלה תורג'מן - שום דבר לא עוזר

את הקול של דניאלה תורג'מן שמענו בעבר בין השאר באלבומים המופלאים של ארמון ושל טייני פינגרז. בימים אלו היא עובדת על אלבום סולו שני - וראשון בשפה העברית -  שיקרא "ארץ ים". "שום דבר לא עוזר" הוא הסינגל הראשון מתוכו והוא מלטף, מרענן ואוורירי - בדיוק מה שאנחנו צריכים עכשיו. 

The 1975 - If You're Too Shy

התקופה הזו עוד "תתרום" לעולם שירים על ריחוק חברתי, מגיפות, קשרים דיגיטליים ושאר ירקות. בינתיים, היא בעיקר הופכת שירים שנכתבו קצת לפני שהכל התחיל לשירים נבואיים קוסמיים עליזים. הסינגל If You're Too Shy של The 1975 ,אחת מלהקות הפופ רוק המדוברות של השנה האחרונה, עוסק במערכת יחסים וירטואלית ב-Face Time ובבחורה שתחבב את הדובר בשיר הרבה יותר אם הוא רק יעז להתפשט.  המסקנה העיקרית מהתופעה הזו של שירים שנכתבו לפני המצב אבל תפורים למידותיו היא שהעולם גם ככה היה עמוק בתהליך הדיגיטלי. זו לא מסקנה חדשה אבל יש פער באופן שבו אנחנו תופסים את השינוי לאופן בו הוא מתפתח לנו מתחת לאף. 

Woods - Strange to Explain

להקת Woods נמצאת בשטח כבר 15 שנה והיא נטעה שורשים מכובדים. ג'רמי ארל, סולן הלהקה הקים את הלייבל Woodsist שהיה חממה לאמנים כמו קורט וייל ו-Real Estate בתחילת דרכם וממשיך ללוות מוזיקאים חדשים, ובשנה שעברה הם אף ליוו את דיוויד ברמן (Silver Jews) בקאמבק שלו תחת השם Purple Mountains (סיפור שהסתיים בטרגדיה, כשברמן שם קץ לחייו בגיל 52 רגע לפני סיבוב ההופעות המתוכנן). Woods גם הביאו לנו את קווין מורבי, שניגן איתם על הבס עד 2013 לפני שיצא לקרירת סולו מצליחה. בקרוב הם יוציאו את האלבום ה-11 שלהם, שלוש שנים אחרי Love Is Love ששיר הנושא שלו הגיע למקום השני במצעד השירים שלנו ל-2017. שיר הנושא של אלבומם החדש, Strange To Explain ממשיך את הקו המוזיקלי שלהם בשנים האחרונות ונשמע כמו חלום בהקיץ, נינוח ואביבי. והנה כתבה שפורסמה עליהם רק אתמול בניו יורק טיימס.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים