אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

המועדוניות לקשישים ייפתחו בשבוע הבא: "זה החמצן שלי"

יוסף בן ה-91 סיפר בריאיון לכאן רשת ב על הקשיים במשבר קורונה: "3 חודשים הייתי לבד בבית, אין לי עם מי לדבר". אחרי שהתבשר על פתיחת המועדוניות בשבוע הבא אמר: "כל רגע שאהיה שם יאריך לי את החיים"
תמר אלמוג ומרדכי גילת
21 במאי 2020
11:58

גם אחרי שהקלות רבות נכנסו לתוקף בעקבות היחלשות גל הקורונה בישראל, עבור הקשישים בבתי האבות והדיור המוגן המציאות עדיין קשה מאוד: רובם מקבלים ביקורים מועטים, לזמן קצר ותחת מגבלות חמורות. יוסף, ניצול שואה בן ה-91, ביקש בריאיון לכאן רשת ב לפתוח את המועדוניות שבהן יכולים הקשישים להיפגש עם חברים ובני משפחה: "זה נותן לי את החיים". פרופסור נמרוד מימון, האחראי על משבר קורונה בבתי האבות, הודיע כי החל משבוע הבא תתאפשר פתיחת המועדוניות. 

האזינו לריאיונות עם משה ועם פרופסור נמרוד מימון בכאן רשת ב

"אני לבד בבית, אין לי עם מי לדבר במשך שלושה חודשים, פשוט סגורים בבית", סיפר יוסף בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת. "אני רוצה להגיע למועדון שלנו. זה היה החמצן שלי, זה נותן לי את החיים. אני מבקש מאוד מאוד מאוד שיפתחו".

מימון, שהתראיין אחרי יוסף בתוכנית, הודיע כי החל משבוע הבא המועדוניות אכן ייפתחו. "ככל שהגל ימשיך לרדת, אנחנו מבינים שככל שאנחנו משתהים, הנזקים כתוצאה מהבידוד להורים שלנו הולכים ועולים", אמר. "צריך לייצר נכון את האיזונים בין ההגנה מהמגפה והנזקים מהבידוד וחוסר הקשר עם המשפחה". 

על הבשורה המשמחת הגיב יוסף: "אני מאושר, כל רגע שאהיה במועדון זה יאריך לי את החיים".