-

18% מהישראלים סבורים: הצעדים שננקטו להתמודדות עם קורונה היו מחמירים מדי

מנתונים של סקר בין-לאומי עלה כי האיומים בקנסות או במעצר במהלך משבר הקורונה לא שינו את התנהגות הישראלים. הגורמים שדווחו כמשפיעים ביותר על ההיענות להנחיות הריחוק הפיזי היו מידע על אופן התפשטות הנגיף, איך פעולות של כל אדם תסייענה להאטת ההתפשטות ואיך הן מצילות חיים
דקלה אהרן-שפרן
21 במאי 2020
14:41

סקר בין-לאומי להערכת תפיסות הציבור ברחבי העולם סביב משבר הקורונה, שהתפרסם היום (חמישי) העלה כי 18% מהישראלים סבורים שהצעדים שננקטו למניעת התפשטות הנגיף היו לעיתים מחמירים מדי - פי שלושה יחסית לנשאלים ממדינות אחרות בעולם. בקרב משתתפי הסקר ממדינות אחרות, רק 6% סברו שהצעדים היו מחמירים מדי. הסקר בחן את תשובותיהם של 1,523 ישראלים.

עוד עולה מהנתונים כי האיומים בקנסות או במעצר במהלך משבר הקורונה לא שינו את התנהגות הישראלים. הגורמים שדווחו כמשפיעים ביותר על ההיענות להנחיות הריחוק הפיזי היו מידע על אופן התפשטות הנגיף, איך פעולות של כל אדם תסייענה להאטת ההתפשטות ואיך הן מצילות חיים. עורכי הסקר אף מציינים כי המשתתפים, גם בישראל וגם בעולם, דאגו יותר מכך שבני משפחתם שאינם גרים איתם יידבקו בנגיף הקורונה מאשר שהם יידבקו בו בעצמם. לדברי פרופסור ענת זיידמן-זית, ככל שיותר אנשים יימלאו את הסקר, כך נוכל ללמוד כיצד ניתן לעזור לציבור להתמודד טוב יותר עם ההשפעות של נגיף הקורונה.

את הסקר ביצעו פרופסור חגי לוין מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטה העברית, יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור ופרופ ענת זיידמן-זית מבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל-אביב. יותר מ-50 מדינות שותפות לסקר.

תגיות:
קורונה