בתי מלון בתל אביב, 26.03.20
צילום: גילי יערי, פלאש 90

שגרת קורונה: בתי המלון ברחבי הארץ ישובו לפעול החל מהיום

הפעילות תתקיים בהתאם להנחיות התו הסגול ותחת הגבלות של שמירה על ריחוק חברתי, עטיית מסכות, חיטוי השטחים הציבוריים, החדרים ומתקני הבר
שרון עידן
21 במאי 2020
16:34

שגרת קורונה: בתי המלון ברחבי הארץ יוכלו לפעול החל מהיום (חמישי) תחת הנחיות התו הסגול של משרד הבריאות. על פי ההנחיות המלונות ייפתחו תחת הגבלות של שמירה על ריחוק חברתי, שימוש במסכות וחיטוי השטחים הציבוריים, החדרים ומתקני הבריכות ומדידת חום לבאי המלון.

המלונות והמתקנים יחויבו בחיטוי מיוחד של המשטחים, הארונות וחפצים אחרים בכל יחידות אירוח והשטחים הציבוריים, עם אקונומיקה או חומר ניקוי אחר שיש בו לפחות 70% אלכוהול. בדלפק הקבלה, בכניסה למלון, במתקנים מרכזיים ובכניסה לכל יחידות האירוח יוצבו מגבוני חיטוי ואלכוג'ל.

נוסף לכך, יינתנו לאורחי המלון שתי אפשרויות שמהן יוכלו לבחור שירותי מזון: באמצעות שירות חדרים עם כלים חד פעמיים, או בחדר האוכל כפוף להגבלת מספר הסועדים במקום וחיטוי השולחנות לאחר תחלופת הסועדים.

בריכות השחייה יופעלו במתכונת מוגבלת. לא תותר שחייה של יותר משני אנשים במסלול, ובבריכות תותר שהייה במים של אדם אחד על כל  שישה מטרים רבועים. כמו כן, יתנהל רישום של השוהים בבריכה וכל אורח יקבל מגבת אישית.

בתוך כך, מדיון שקיימו שלשום גורמים הקשורים לענף התיירות עם משרד הבריאות ובהם משרד התיירות ורשות שדות התעופה עלה כי ישראל צפויה לאפשר כניסה ללא חובת בידוד של שבועיים לבאים מיוון, קפריסין, איי סיישל, גיאורגיה ומונטנגרו.

ישראל נמצאת במגעים בנושא עם אותן מדינות כשגם שמה של אוסטריה עשוי להיכנס לרשימה, אך עדיין לא החל שיח עמה בעניין. מדובר במדינות שבהן תחלואת קורונה נמוכה. גורמים המעורים בפרטים אמרו כי עדיין לא התקבלה החלטה סופית לפתוח, אך קיים רצון לאפשר את הדברים. משרד הבריאות שוקל אם לחייב בדיקת קורונה כתנאי לכניסה לישראל, אך ייתכן שיסתפק בעובדה שהמדינות עם תחלואה נמוכה.