בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

ח"כ קרעי: קוראים לנתניהו להתייצב למשפט ראווה כדי להשפילו

בריאיון לכאן רשת ב תקף חבר הכנסת מהליכוד את החלטת השופטים לחייב את רה"מ להגיע לדיון • הוא הוסיף: "נתניהו מאיים על מערכת המשפט שמזמן הפרה את כל האיזונים והבלמים"
הבוקר הזה
22 במאי 2020
08:01

חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד תקף היום (שישי) את ההחלטה לחייב את ראש הממשלה בנימין נתניהו להתייצב לפתיחת משפטו ביום ראשון. בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב אמר קרעי: "מה שקורה כאן זה לא יאומן, תיאטרון אבסורד שראש ממשלה מגיע לבית משפט על סיקור אוהד. קוראים לו להתייצב בשביל משפט ראווה. המהות ריקה מתוכן, אז מנסים להשפיל". 

קרעי תקף בדבריו את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וטען: "מנדלבליט מסתתר מאחורי צו איסור פרסום. אם אתה נקי כפיים – תן לאור השמש לחטא במקום להעיף את ממלא מקום פרקליט המדינה.  אתה לא יכול להיות בעד צדק ונקיון כפיים ומצד שני להסתתר מאחורי צווי איסור פרסום". 

"נתניהו מאיים על מערכת המשפט שמזמן הפרה את כל האיזונים והבלמים בין הרשויות. התקשורת כולה מגויסת נגדו ומדליפה מהחקירות", הוסיף קרעי על משפט נתניהו והמתקפות על מערכת המשפט. 

אתמול אמר סנגורו של נתניהו לשעבר עו"ד נבות תל צור כי הפרקליטות לא הייתה צריכה להגיש התנגדות לבקשת נתניהו לא להתייצב להקראת כתב האישום נגדו: "אני מכיר את הכלל של שוויון בפני החוק ולא מקל בו ראש כמובן, אבל גם אבחנה בנסיבות מסוימות היא מותרת, והיו פה עוד אפשרויות לגיטימיות".

ועדת ההיתרים פנתה אתמול למנדלבליט בבקשה שיחווה דעתו האם קיימת מניעה שמקורבו של ראש הממשלה, איש העסקים ספנסר פרטרידג', המהווה גם עד תביעה במשפטו של ראש הממשלה, יכול לממן את הוצאות משפטו. הבקשה נשלחה בסיום דיון נוסף שקיימה הוועדה בבקשת ראש הממשלה להתיר לפרטרידג' לממן את הוצאותיו המשפטיות. 

ביום ראשון, החל מהשעה 14:00, נסקר בכאן חדשות את פתיחת משפט נתניהו במבצע שידורים מיוחד בכאן 11, כאן רשת ב' וכאן חדשות בדיגיטל. צוות המגישים, הפרשנים והכתבים יהיו פרוסים באולפני השטח המיוחדים בבית משפט המחוזי בבירה ובאולפנים המרכזיים שלנו כאן בירושלים.