כיתה
יונתן זינדל, פלאש 90

ראש עיריית רחובות נגד משרד החינוך: אין מדיניות להתנהלות בהתפרצות במערכת החינוך

רחמים מלול תקף עקב מקרי התחלואה בבית הספר בעיר • לדבריו, אין מתווה שהוטמע לטיפול בעניין ההתפרצות המחודשת • כמו כן קרא לערוך בדיקות מדגמיות בקרב תלמידים ואנשי צוות
דקלה אהרן-שפרן
22 במאי 2020
09:29

ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, תקף את משרד הבריאות עקב ההתנהלות בעניין מקרי התחלואה בבית הספר בעירו. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסם היום (שישי) שמלול טען כי למשרד אין מדיניות ברורה להתנהלות במקרי התפרצות של קורונה בעקבות פתיחת מערכת החינוך.

מלול הסביר שהדבר מדאיג מאוד בגלל שהנגיף מתפשט ברחבי הארץ, ואין מתווה שהוטמע לטיפול בעניין ההתפרצות המחודשת. הוא קרא לערוך בדיקות מדגמיות בקרב תלמידים ואנשי צוות חינוכי כדי לאתר מוקדי התפרצות פוטנציאליים. לדבריו, העירייה נאלצה לממן בדיקות לתלמידים ולאנשי הצוות החינוכי בבית הספר נבון שבו נתגלו מקרי ההידבקות בנגיף, בגלל מכיוון שמשרד הבריאות סירב לבצע את הבדיקות ללא תסמינים, ובבדיקות אלה נמצא כי שתי מורות ושני תלמידים נדבקו בקורונה.

ראש העירייה הוסיף: "ברור ששימוש באלכוג'ל ומסיכות לא מנעו את ההידבקות בנגיף". לדבריו, חייבים לנקוט בצעדים מניעתיים נוספים על מנת שלא נחווה גל תחלואה שני, דווקא במערכת החינוך.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אתמול כי לפי החקירה האפדימיולוגית של משרד הבריאות, המורים לא שמרו על ההנחיות בחדר המורים. הבדיקה עולה כי המורים לא שמרו על מרחק ולא על עטיית מסיכות - דבר שהביא להדבקה של מורות. בדיקות התלמידים, בני משפחותיהם ואנשי הצוות, שנמצאים בבידוד יימשכו גם מחר וביום ראשון. הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות מוטרדים מהשאננות בציבור ומחוסר השמירה על ההנחיות של מרחק ומסיכות.

עד כה נדבקו שלושה אנשי צוות מבית הספר ברחובות בנגיף. בנוסף שני תלמידים אובחנו גם הם כחולי קורונה. ילד נוסף בעיר נמצא חולה בקורונה. מדובר באח של אחת התלמידות בבית הספר נבון שנמצאה חיובית לנגיף. הילד ביקר בגן פרטי, ובהתאם להנחיות הוא נסגר ו-18 ילדים ושלושה אנשי צוות נכנסו לבידוד.