-

"אינו סביר": תלמידה הושעתה בשל אורך המכנסיים

תלמידת כיתה י"ב בזכרון יעקב תיאלץ להישאר בביתה שלושה ימים לאחר שהגיעה לבית הספר במכנסיים קצרים • הורים הפגינו מול בית הספר בו הושפלה הילדה בת ה-7, שהופשטה משום שהגיעה למוסד בשמלה בלי שרוולים
אורלי אלקלעי
22 במאי 2020
16:56

תלמידת כיתה י"ב בתיכון המושבה בזכרון יעקב הושעתה היום (שישי) לשלושה ימים לאחר שהגיעה לבית הספר במכנסיים קצרים, שלטענת הצוות ״אינם סבירים״ במסגרת קוד הלבוש. המקרה מתווסף למקרים נוספים בהם בנות הושפלו ולא הורשו להיכנס לבתי הספר בשל אורך המכנסיים שלהן. בעקבות מקרים אלה, החלה ביום שני "מחאת המכנסיים הקצרים".   

התלמידה ואורך המכנסיים שאיתם הגיעה לבית הספר - והושעתה

ביום שלישי נשלחו בנות בכיתה י' בבית ספר ברחובות לבתיהן, בגלל שהגיעו עם מכנסיים קצרים ללימודים. בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב סיפרה שרית יערי, אמה של אחת התלמידות, ששוחחה עם הממונה הארצי על הבטיחות במשרד החינוך שאמר לה: "השתגעת? את יודעת איזה הורמונים יש לילדים בגיל הזה? הם לא יצליחו ללמוד". עם זאת, מבית הספר נמסר בתגובה כי האכיפה נעשתה גם על הבנים במוסד. ממשרד החינוך נמסר שקוד הלבוש מצוי בסמכות בתי הספר ובאחריותם.

בתוך כך, כמה הורים הפגינו הבוקר מול בית הספר בפתח תקווה בו הושפלה תלמידת כיתה ב', שהושארה בכיתה בחולצה ותחתונים לאחר שהגיעה עם שמלה בלי שרוולים. המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב: "לחנך בלי להשפיל" ו"הדוח של משרד החינוך – כסת"ח". 

תגיות:
חינוך