צילום מסך
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לקראת משפט נתניהו: התומכים, המתנגדים, השופט והתובע

כשלוש שנים וחצי אחרי שהחלה המשטרה לחקור את תיקי נתניהו, וחצי שנה אחרי הגשת כתב האישום נגדו, יתייצב ביום ראשון ראש ממשלת ישראל בבית המשפט המחוזי בירושלים לפתיחת משפטו. בפעם הראשונה בתולדות המדינה ראש ממשלה מכהן יישב על ספסל הנאשמים. מחוץ לבית המשפט ברחוב צלאח א דין שבמזרח ירושלים צפוי להיות סוער במיוחד – הפגנת תמיכה בנתניהו וגם הפגנת מחאה נגדו
אורי לוי
22 במאי 2020
21:33
עודכן ב 24 מאי 07:31

לקראת משפט נתניהו: כשלוש שנים וחצי אחרי שהחלה המשטרה לחקור את תיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, וחצי שנה אחרי הגשת כתב האישום נגדו, יתייצב היום (ראשון) ראש ממשלת ישראל בבית המשפט המחוזי בירושלים לפתיחת משפטו. בפעם הראשונה בתולדות המדינה ראש ממשלה מכהן יישב על ספסל הנאשמים. מחוץ לבית המשפט ברחוב צלאח א דין שבמזרח ירושלים צפוי להיות סוער במיוחד – הפגנת תמיכה בנתניהו וגם הפגנת מחאה נגדו.

בעוד שהפעילים התומכים בנתניהו טוענים כי תופרים לנתניהו תיק, המתנגדים חושבים כי מערכת המשפט מפחדת להרשיע אותו. אפי להב, תומך נתניהו, אמר לכאן חדשות: "יש כאן אכיפה בררנית שזועקת לשמיים". שלמה ועקנין הוסיף, "מערכת המשפט לא יכולה עליו אז מנסים לתפור אותו. האינטרסים של המערכת זה להוריד אותו". אורי נחמן, המתנגדת לראש הממשלה, טוענת מנגד: "בית המשפט מפחד מנתניהו כי הוא כבש את כל מוסדות המדינה. גם אם הם חושבים שנתניהו אשם אז אני לא חושבת שהם יגידו את זה באופן נחרץ".

החל מהשעה 14:00, נסקר בכאן חדשות את פתיחת משפט נתניהו במבצע שידורים מיוחד בכאן 11, כאן רשת ב' וכאן חדשות בדיגיטל. צוות המגישים, הפרשנים והכתבים יהיו פרוסים באולפני השטח המיוחדים בבית משפט המחוזי בבירה ובאולפנים המרכזיים שלנו כאן בירושלים.