אווירת סוף קורונה: הישראלים יוצאים לטייל
צילום: גיל מועלם רשות הכינרת • שגיא קליין, הערבה ה

אווירת סוף קורונה: הישראלים יוצאים לטייל

מרשות הכינרת נמסר כי הגיעו עד כה עשרת אלפים נופשים, ומאתמול שוהים בחופים יותר מ-30 אלף איש. חלק מהחופים נסגרו • מטיילת ששברה את רגלה חולצה מנחל גלים שבהר הכרמל, ופונתה להמשך טיפול
רובי המרשלג וחן ביאר
23 במאי 2020
12:06
עודכן ב 13:57

חופי הכינרת התמלאו היום (שבת) במבקרים רבים. מרשות הכינרת נמסר כי הגיעו עד כה עשרת אלפים נופשים, ומאתמול שוהים בחופים יותר מ-30 אלף איש. החופים לבנון, צינברי, שקמים ומפרץ אמנון מלאים בשלב זה, והם ייסגרו וייפתחו לסירוגין בהתאם לתפוסה והנחיות משרד הבריאות.

 מתרחצים בכינרת היום, צילום: חגי פלג

מטיילת ששברה את רגלה בנחל גלים שבהר הכרמל חולצה ופונתה להמשך טיפול בבית החולים. חילוץ  שני שעוד מתבצע הוא של מטיילת נוספת ששברה את רגלה בנחל בצת שבגליל מהערבי. היא טופלה בשטח על ידי מטיילת אחרת, אחות במקצועה, ותפונה בקרוב מהנחל. 

מהמועצה האזורית הערבה התיכונה נמסר כי בסוף השבוע הורגשה ירידה משמעותית בטמפרטורות, ונמדדו 33 מעלות - מה שאפשר למטיילים לבלות במדבר. בד בבד, עיריית רמת גן הודיעה כי ישנו עומס בחוף הבונים, והמליצה שלא להגיע לאזור בשעות הקרובות. 

 החילוץ בנחל גלים, צילום: דוברות המשטרה

בד בבד, ראשי הכנסיות היוונית אורתודכסית, הארמנית ומשמורת ארץ הקודש הודיעו כי החל מיום ראשון יפתח לביקורים מתחם כנסיית הקבר בירושלים. על פי הודעתם, תותר כניסה בכל פעם של 50 בני אדם, תוך הקפדה על ריחוק של שני מטרים ומסכות. כמו כן, הודגש כי אין לנשק את האבנים או כל אלמנט במקום.

אחרי שבוע של חוץ קיצוני, היום צפוי לרדת גשם מקומי בצפון, ברובו קל. ביום ראשון – ממטרים מקומיים בצפון הארץ, מלווים בסופות רעמים. במרכז צפוי גשם מקומי. ינשבו רוחות ערות. חשש קל לשיטפונות בבקעה, במדבר יהודה ובים המלח. במהלך היום ייחלשו הגשמים. הטמפרטורות יוסיפו לרדת ויהיו נמוכות מן הרגיל. ביום שני – התחממות, אך הטמפרטורות יוסיפו להיות נמוכות מן הרגיל. ביום שלישי – עלייה ניכרת במידות החום והן יהיו מעט גבוהות מן הרגיל.

מידות החום המרביות היום: בירושלים 23 מעלות, בתל אביב 26, בחיפה 24, בצפת 21, באשדוד 24, בבאר שבע 28 ובאילת 36 מעלות. 

 סכר נקרות שבערבה אתמול, צילום: חוויה מוטורית בערבה 

תגיות:
הכנרת