הודיה מונסונגו

אימה של הצעירה ששוחרה מהכלא בפרו: מרגישה בחלום. חיכינו לזה המון חודשים

עליזה מונסונגו בכאן רשת ב: מדובר בנס. לא הגיעה לה להיכנס לכלא בנסיבות האלה • אחיה, מאור: "המשפט עוד לא נגמר. מבקשים משר החוץ הנכנס אשכנזי שיעזור לנו"
בחצי היום
24 במאי 2020
13:10

שחרור הישראלית מהכלא בפרו: עליזה מונסונגו, אימה של הודיה החשודה בהברחת 28 קילוגרמים של סמים מפרו, אמרה היום (ראשון) בריאיון ראשון לאסתי פרז בעקבות שחרורה למעצר בית: "לא מאמינה. מרגישה שזה כמו חלום רחוק שחיכינו לו המון חודשים". בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב הוסיפה: "אנחנו מחכים לזה כבר שבוע. כשהתבשרנו אמש על שחרורה פרצתי בבכי. שלחו תמונות והודיה נראתה שמחה ומאושרת". 

האזינו לריאיון המלא עם אימה ואחיה של הודיה בכאן רשת ב

על החודשים האחרונים בצל המאסר סיפרה: "היה סיוט אחד גדול. מרגע קבלת ההודעה אושפזתי בבית חולים לחודשיים. לא חייתי. לא הייתי פה. זה קשה. אי אפשר להבין מה היא עוברת בכלא, שפה חדשה שהיא לא מבינה, אנשים חדשים. היא בעלת צרכים מיוחדים וככה גם ההתנהלות שלה, העדינות שלה. היא סיפרה שהיא כמו הילדה של כולם שם. לא הגיע לה להיכנס לכלא בנסיבות האלה".

אחיה מאור הוסיף: "המשפט עוד לא נגמר. הודיה עוד לא איתנו בבית באופן שאפשר לחבק ולהרגיש אותה. אנחנו עובדים עדיין על החנינה שהנשיא ראובן ריבלין שלח לנשיא פרו. מבקשים משר החוץ הנכנס גבי אשכנזי שיעזור לנו".

על הטיול שגרם למעצרה סיפרה עליזה: לקחו אותה כעוזרת לילדים של סמדר זוהר כי היא טובה עם ילדים. גם בשירות הלאומי היא עבדה עם ילדים. נשברה לה המזוודה באמצע הטיול, והישראלית שהייתה איתה הביאה לה מזוודה שבה הושתלו סמים".

עם שחרורה למעצר בית תוכל המשפחה לפגוש בה. אחיה מאור הוסיף: "היא מתארחת אצל משפחה יהודית בקהילה היהודית במקום. המשפחה גרה בסמיכות לבית חב"ד. הרב של המקום יכין תוכנית להודיה כדי שלא תשתעמם. היא תעזור להם במה שצריך".