תיאטרון הבימה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מנכ"ל הבימה: "לא נשוב לפעילות בלי פיצוי כספי"

נועם סמל ציין כי התיאטרון הישראלי בנוי על הכנסה עצמית של 80%, "בניגוד לאירופה שם זה 90% סובסידיה ציבורית". עוד ציין כי למרות המתווה של משרד הבריאות, הם צריכים זמן להתכונן ויפתחו רק חודש אחרי המתוכנן
הבוקר הזה
25 במאי 2020
08:48

מנכ"ל הבימה נועם סמל התייחס הבוקר (שני) למתווה משרדי הבריאות והתרבות על חזרה לפעילות של עולם התרבות. סמל ציין בריאיון לאריה גולן, בכאן רשת ב כי "ללא פיצוי כספי לא נוכל לחזור לפעילות". לפי סמל, התיאטרון הישראלי בנוי על הכנסה עצמית של 80%, בניגוד לאירופה שם התיאטרון בנוי על 90% סובסידיה ציבורית. 

האזינו לריאיון המלא עם מנכ"ל הבימה

סמל הוסיף כי הוא לא חושב שהתיאטראות בישראל ייפתחו ב-14 ביוני, התאריך בו נקבה הממשלה לחזרת עולם התרבות. "אנחנו צריכים להיערך ולהתכונן, כל התיאטראות בישראל יפתחו ב-15 ביולי, אמר מנכ"ל הבימה.

אמש משרדי הבריאות והתרבות פרסמו מתווה מקיף שנועד להחזיר את חיי התרבות לפעילות: על פי המתווה שהוצג ניתן יהיה לקיים הצגות ומופעים ברחבי הארץ כשהתפוסה המקסימלית של האולמות לא תעלה על 75 אחוזים. תנאי נוסף הוא שמירה על ריחוק בתוך האולם, עטית מסכות ושמירה על היגיינה. למופעים ניתן יהיה לרכוש כרטיסים מקוונים בלבד. כל מי שירכוש כרטיס בהזמנה אחת יוכל לשבת יחד במעין קפסולה. בין הקפסולות תהיה הפרדה של כיסא אחד. בנוסף, במופעים לא יהיו הפסקות ותבוצע מדידת חום בכניסה למתחם.