סולומון טקה
צילום: באדיבות המשפחה

הירי בסלומון טקה | אחד הקטינים בשחזור: טקה ביקש להזמין משטרה

בשחזור שנעשה סיפר קטין שהיה עד לאירוע כי הנער חשב שהשוטר מתחזה ושהאקדח שברשותו אינו אמיתי אלא אקדח איירסופט
חן ביאר
25 במאי 2020
12:36

הירי בסלומון טקה: אחד הנערים שהיה עד לאירוע הירי אמר לחוקרים במהלך השחזור שנערך עמו כי טקה ביקש להתקשר למשטרה כי חשד שהשוטר מתחזה ושהאקדח שברשותו אינו אמיתי אלא אקדח איירסופט. השחזור הוצג היום (שני) במהלך הדיון במשפטו של קצין המשטרה הנאשם בגרימת מותו ברשלנות של סלומון טקה.

סלומון טקה נורה בידי שוטר בשכונת קריית חיים בחיפה לפני כשנה. בשבוע שעבר הגישה משפחתו תביעת נזיקין נגד משטרת ישראל וקצין המשטרה הנאשם שגרם ברשלנות למותו. המשפחה הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה תביעה בסכום של 2.5 מיליון שקלים בגין רשלנות. נטען כי קצין המשטרה "פעל בהפקרות או במזער בשוויון נפש לאפשרות של גרימת נזק קטלני, זנח אמות מידה של אחריות ומקצועיות ופעל באופן בלתי סביר".

יום קודם לכן התקיים בבית משפט השלום בחיפה דיון ההוכחות הראשון במשפטו של קצין המשטרה. בדברי הפתיחה שלו, תיאר התובע, עורך הדין רונן יצחק, את השתלשלות האירוע. "הנאשם לא היה בתפקיד, לימד את בנו לרכוב על אופניים", אמר. "שלושה נערים, שטקה לא ביניהם בשלב הזה, קבעו להיפגש עם נער בשם ד' בחורשה. אשתו של הנאשם שנמצאת עם ילדיהם האחרים רואה שד' מעביר שטר כסף לנערים ומדברים ביניהם באופן חשוד והיא מספרת לנאשם".