תלמידים
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מנכ"ל משרד החינוך: גם תלמידי כיתות ז' עד י' ילמדו תשעה ימים בחופש הגדול

שמואל אבואב הסביר בכאן רשת ב על הפעילות בבתי הספר בקיץ. לדבריו, לא מדובר בשירותי שמרטפות. עם זאת, הוא טען שבניגוד לדברי יו"ר ארגון המורים – בכל הכיתות יחזירו תשעה ימי לימוד בחופש • יו"ר ארגון המורים: "אין כל הסכם שמוסיף אפילו יום לשנת הלימודים"
לירן כוג'הינוף
27 במאי 2020
08:59
עודכן ב 13:41

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב התייחס הבוקר (רביעי) למאבקים בנוגע ללימודים בימי החופש הגדול. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר אבואב לאריה גולן שבניגוד לדברי יושב ראש ארגון המורים, רן ארז, גם תלמידי כיתות ז' עד י' יוסיפו עוד תשעה ימי לימודים על חשבון החופש הגדול. לדבריו, מדובר בהישג לא מבוטל. יו"ר ארגון המורים רן ארז: "אין כל הסכם שמוסיף אפילו יום לשנת הלימודים".

כמו כן, התייחס אבואב גם למתווה הפעילות בחודשי הקיץ לפי המתווה שסוכן, ואמר שהיא לא תהיה בגדר שירותי שמרטפות. הוא הוסיף על העלות להורים לתוכנית "בית הספר של החופש הגדול", ופירט כי בישובים ברמה סוציו-אקונומית גבוהה הפעילות תהיה בחינם. בישובים במעמד בינוני העלות תהיה 360 שקלים ו-540 ביישובים ברמה סוציו אקונומית גבוהה. 

אתמול פורסם כי קייטנות יופעלו בחופש הגדול מגן הילדים ועד כיתה ה' עד 6 באוגוסט. הסכמה על כך הושגה בין גורמי החינוך והמרכז, השלטון המקומי ומשרד ראש הממשלה. על פי המתווה שסוכם, שנת הלימודים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים תוארך עד ל-13 ביולי. מייד לאחר מכן תופעל קייטנה חינוכית עד שעות אחר הצוהריים בגני הילדים ובכיתות א'–ב', ובמתכונת רגילה לכיתות ג'–ד' עד ל-6 באוגוסט.

המתווה יעבוד כך שילדי הגנים ותלמידי כיתות א'–ב' יוכלו לשהות בקייטנה עד השעה 16:00 ותלמידי כיתות ג' עד ד' עד השעה 13:00. המסגרות יפעלו חינם ברשויות באשכולות למ"ס 1–4 (ירושלים, רמלה, עכו, נצרת, לוד, אום אל פאחם, רהט).