Jenny O

בחירות העורכים - כאן 88 | 26.5.2020

עדכון אחרון - 26.5.2020
מערכת כאן
27 במאי 2020
12:04

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

שאנן סטריט וריף כהן - ואמרתי לעצב

שאנן סטריט שוב מתפנה לקריירת הסולו ועובד על אלבומו השלישי בימים אלה. רק שהמילה סולו אולי לא במקום כל כך, כי שאנן החליט שהגיע הזמן להשביע את הסקרנות האומנותית שלו. סקרנות שנטעו בו לאורך השנים יוצרים ומוזיקאים ישראלים, כאלו שאחרי מפגש איתם הוא חשב לעצמו "יום אחד עוד נשתף פעולה". אז היום הזה הגיע ולדבריו ב-"אידיאלים", האלבום החדש, רשימת הקרדיטים ארוכה עד מאוד משום שבישראל קיים כישרון רב כל כך. השחקנית נועה גולדברג רוזן שיצרה את המופע "יש לי סוד" אודות מרים ילן שטקליס חשפה את שאנן לטקסטים הפחות ידועים של המשוררת וכך הוא גילה את "ואמרתי לעצב" הדואט עם ריף כהן וסינגל הבכורה מהאלבום. 

גיא מזיג - כמה אני אוהב אותך

מעל לפני השטח השיר החדש של גיא מזיג הוא שיר אהבה שמח ואופטימי אבל ככל שמתקדמים הבתים וכשיורדים מתחת לפני השטח הפחד משתלט. בערב חג לפני כמה שנים גיא וזוגתו הבהילו את בתם הבכורה לבית החולים לאחר תאונה מצערת. בדרך, כשהוא משוכנע שהכל אבוד, הפזמון של השיר כבר נכתב במוחו. במזל זה נגמר טוב ונשארה רק הטראומה והשיר, שיר אהבה ודאגה ליקר מכל. את קליפ האנימציה המצמרר שמלווה את השיר יצרו צמד האנימטורים מאור ישי וצח צנגר שהצליחו, כמו השיר, ללכוד תחושות שמפחידות את כולנו. 

Jordan Mackampa - Magic

מהגרים, מעצם היותם מהגרים, תמיד היו דמויות מפתח בעולם המוזיקה. תשאלו את האחים גרשווין שברחו מאירופה לארה"ב וייצרו את "ספר השירים האמריקאי", את אהמט ארטיגן שהקים Atlantic Records או את פרדי מרקורי יליד זנזיבר שהיה בכלל חלק מקהילה פרסית-הודית והיגר לבריטניה.  סיפור חייהם משרת רב גוניות שרק אדם שנדד בחייו מסוגל לייצר. כזו היא גם המוזיקה של ג'ורדן מאקאמפה שנטש את מולדתו רפובליקת קונגו, שבה הוא גדל על המוזיקה המקומית והיה מכור להיפ הופ. הוא היגר עם הוריו לבריטניה בגיל ההתבגרות וגילה שם את הרוק המקומי. כיום כשהוא יוצר בפני עצמו הכל מתערבב יחד והופך חסר הגדרה, הגלובליזציה בשיאה. אחרי כמה שנות חיפוש הוא הוציא השנה את אלבום הבכורה שלו Foreigner והשיר Magic יעשה לכם חשק לרקוד ולצלול לתוכו. 

Jenny O - God Knows Why

משחר האנושות אנחנו מתקשים לקבל את הבלתי נמנע, שינויים יגיעו בין אם נרצה בהם או לא. בוגדן הגוף בנפש הוא אולי השינוי שהכי קשה לנו לקבל. כשהמוזיקאית האמריקאית ג'יניפר או גילתה שהיא מאבדת את השמיעה באוזן ימין חרב עליה עולמה. השיר החדש שלה God Knows Why נכתב על החוויה הקשה ועל קבלת השינוי קשה ככל שיהיה. ביוני השנה ג'יני תוציא את אלבומה החדש New Truth שעוסק במציאות שנכפת עלינו. בתקופה כזו כולנו יכולים להתחבר לזה לא?


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים