תפילה המונית בחג השבועות בכותל
פלאש 90

שבועות בצל הקורונה: התאמות בתיקוני ליל החג

הרב דוד סתיו מספר איך שומרים על צביון החג תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות
הבוקר הזה
28 במאי 2020
16:20

בריאיון לתוכנית לרן בנימין בכאן רשת ב סיפר הבוקר (חמישי) הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון רבני צוהר על ההתאמות שנעשו בציבור הדתי בהלכות חג השבועות בצל הנחיות משרד הבריאות. הרב סתיו סיפר כי משרד הבריאות מאפשר להכניס לבתי הכנסת 70 מתפללים בלבד בעוד שבתיקוני ליל שבועות בדרך כלל יש מאות אלפי אנשים. לדבריו, כדי להתגבר על המגבלה אתמול ערך בתל אביב ארגון צוהר יחד עם צוותא בראשות חברת הכנסת לשעבר עליזה לביא תיקון גדול בתל אביב. בו ובתיקוני הזום למיניהם השתתפו יותר מ-500 אנשים במהלך הלילה.

האזינו לריאיון עם הרב דוד סתיו בכאן רשת ב

"קבענו הגבלות שכל מתפלל בבית כנסת יילך לבית כנסת שלו ולא יהיו מעברים בין בתי כנסת", סיפר הרב סתיו.  בדרך כלל יש חגיגה שלמה ומסתובבים בין שיעורים אז השנה לא נעשה כך כי אז נעבור את המספרים שנקבעו. בשל התפשטות הנגיף, יקדיש הרב אחד מהשיעורים שיעביר לסוגיית הרפואית את מי כדאי להנשים ראשון - מטופל מבוגר או מטופל צעיר.

כשנשאל לגבי משמעות החג עבורו, סיפר הרב כי "הצורך של האדם להיות שייך למערכת ערכים גבוהה שאליה הוא חותר ושואף זה המכנה המשותף לכל עם ישראל". הרב הוסיף כי היום זה מציין את העובדה שהפכנו לעם שאת הערכים שלו הוא מניף ומקדש.