יצחק תשובה

מכה ליצחק תשובה: המכרז החדש של משרד האנרגיה

משרד האנרגיה פרסם מכרז בהיקף של כ-18% משוק הגז המקומי, לרכישת גז נוזלי לתקופה של שלושה חודשים בשלב הראשון. המחיר - נמוך ב-40% מזה של הטייקון
שאול אמסטרדמסקי
31 במאי 2020
21:06

מכה ליצחק תשובה: משרד האנרגיה פרסם הערב (ראשון) לראשונה מכרז שיהווה מכה משמעותית למאגרי הגז שבבעלות יצחק תשובה ונובל אנרג'י - כך פורסם בחדשות הערב. המכרז החדש הוא בהיקף של כ-18% משוק הגז המקומי והוא יאפשר לתעשייה הישראלית לרכוש גז נוזלי לתקופה של שלושה חודשים בשלב הראשון, במחיר נמוך ב-40% מזה של תשובה. מאגרי הגז מוכרים גז לתעשייה במחיר של יותר מחמישה דולרים ליחידת חום, ואילו הגז הנוזלי צפוי להימכר במחיר מופחת משלושה דולרים ליחידה. 


עקב משבר הקורונה תשובה איבד רבים מנכסיו. לפני כשבועיים וחצי דיווחה קבוצת דלק שבבעלותו שהגיעה להבנות עם מחזיקי אגרות החוב של החברה, על חיזוק מצבה הכלכלי ועל מעמדם של בעלי האג"ח מולה. לפי הדיווח, החברה תגייס עד סוף החודש 200 מיליון שקלים, ועד סוף השנה סכום דומה בשתי פעימות. בנוסף ישנה התחייבות שאם החברה לא תעמוד בכך הדבר ייחשב עילה עצמאית לפרעון מיידי של החובות. למרות זאת, לפי שעה ההצבעה על העמדת חובותיו של תשובה לפירעון מיידי עדיין עומדת בעינה, ותתקיים מחרתיים.