נגה ארז

בחירות העורכים - כאן 88 | 2.6.2020

עדכון אחרון - 2.6.2020
מערכת כאן
03 ביוני 2020
13:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אברסט - לאחור

צמד חדש בשמי ישראל הצפופים מנסה להגיע לפסגה; אברסט הוא שיתוף הפעולה החדש של סולן להקת מונטיפיורי, איתמר פינצי, והמפיק יוספי שלמה. השניים הכירו שנים אבל לא עבדו יחד עד שהגיאוגרפיה חיברה ביניהם כשהפכו לשכנים. תוך חמישה מפגשי העבודה הם יצרו כמעט אלבום שלם. "לאחור" הוא הסינגל השני של הצמד והם מספרים ש-"מאוד רצינו ליצור שיר שמשלב דיסקו בעברית וזו הפעם הראשונה שאנחנו בכלל יוצרים בשפה העברית". הצליחו. 

Noga Erez - Views | ft. ROUSSO, Reo Cragun 

עם שירים שמככבים בתכניות טלוויזיה ובפרסומות וחוזה בלייבל City Slang שבו חתומים אמנים כמו Arcade Fire ו-Calexico, נגה ארז ממשיכה לעשות חיל מעבר לים. השיר Views נוצר לדבריה ממש בטעות. בזמן שהיא ואורי רוסו, שותפה לחיים וליצירה, טיילו ברחבי הפיד של אינסטגרם, אורי אמר לה: "אנשים ממש אוהבים ציצים, אני רואה שזה מה שמקבל הכי הרבה לייקים". נגה ענתה לו: "מאן, דאטס אולד ניוז", ואז קפץ להם מול העיניים המשפט: People like boobs, Man that's old news. אחר כך הגיע הביט המדבק של השיר, הרפאר ריו קרייגון מלוס אנג'לס הצטרף ו-Views נולד. "למספרים יש היום ערך עצום" כתבה ארז על השיר. "זה משפיע על התפיסה של אנשים אותנו ולפעמים אף על התפיסה שלנו את עצמנו. הנושא של השיר הוא לגמרי 'אולד ניוז', אבל בסוף זה בעצם שיר על הצורך האנושי בהכרה ובאהבה". ואם במספרים עסקינן אז ל-Views יש כבר קרוב למיליון Views ביוטיוב. 

Celeste - I Can See The Change

שניה לפני שהקורונה הפכה לנושא הכי מדובר בעולם, כשעוד התעסקנו בזוטות כמו מוזיקה, סלטסט הייתה אחת הזמרת החדשות הכי מדוברות בעולם. הסינגל Strange שבר לכולנו את הלב ושיר הפריצה שלה Stop This Flame גרר השוואות לאדל ואיימי ויינהאוס. היא זכתה בפרס הכוכב העולה של ה-Brit Awards ומאזיני ה-BBC הכתירו אותה כהבטחת השנה במסגרת "התחרות" השנתית שלהם Sound of. עכשיו צריך לעמוד בציפיות הגדולות ובשמיעה ראשונה הסינגל החדש שלה I Can See The Change  עלול לעלות חששות לעתידה, אבל ככל שמאזינים לו יותר מבינים שסלסט כאן כדי להישאר. 

Thad Cockrell Feat. Brittany Howard - Higher

ת'אד קוקרל הוא בכלל Singer-Songwirter שכזה, טרובדור גיטרה שהכריז מזמן כי המטרה שלו היא להחזיר את הלב למוזיקת הקאנטרי. מטרה נעלה ללא ספק, אבל נראה שת'אד לוקח הפסקה ממסע הצלב שלו לטובת קצת גוספל. כדי לעשות את זה הכי טוב שאפשר הוא מגייס את בריטני האוורד (Alabama Shakes), זמרת שנולדה לשיר גוספל. התוצאה? המנון מדבק שאחרי האזנה הראשונה לא ייצא לכם מהראש. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים