קציני משטרה בכירים, השבוע
צילום: כןא חדשות

תיעוד: קצינים בכירים מפרים את הנחיות משרד הבריאות

ניצב מוטי כהן השתתף עם קצינים בכירים באירוע שבו נכחו גם קשישים
רועי ינובסקי
03 ביוני 2020
11:01

מ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן וקצינים בכירים תועדו באירוע בלי שהם עוטים מסיכות ובלי שהם שומרים על ריחוק חברתי, כשלצדם גמלאים בקבוצת סיכון. באירוע השקת ספר על חקירת אייכמן שנערך שלשום השתתפו בין היתר חוקרי אייכמן מיקי גודלמן בן ה-95 וחנה יעקובסון בת ה-94. המשטרה היא שאמונה על אכיפת הנחיות הקורונה כלפי אזרחים ועטיית מסיכות. בשבוע האחרון חולקו מאות דוחות בגין אי עטיית מסיכה וכמו כן חודדו באחרונה הנחיות לשוטרים ונדרש מהם לעמוד בהנחיות בין היתר משום שהם 'צריכים להוות דוגמא אישית".

המשטרה מסרה בתגובה: "הטקס המרגש להשקת הספר, נערך השבוע בהתאם לתקנות בחלל גדול עם מספר מצומצם של משתתפים, כשהמשתתפים עוטים מסכות על פניהם תוך שמירת מרווחים. התמונות צולמו בסיום הטקס, עת ניגשו גימלאי המשטרה לשוחח עם הקצינים ולהיפרד מהם לשלום. משטרת ישראל מקפידה בכל פעילות מבצעית או מנהלית על שמירת בריאות השוטרים והאזרחים הבאים עמם במגע, בפרט בעת הזו, ולכן נפעל לחדד את כללי הזהירות הנדרשים בטקסים לרבות בשלב פיזור המשתתפים".

על פי נתוני המשטרה, ביום חמישי האחרון נרשמו 57 דוחות, ביום שישי 91, ביום שבת 237 וביום ראשון נרשמו 218 דוחות. כמו כן, אכיפת הנחיות "התו הסגול" הוטלה על הרשויות המקומיות. כמה גורמים במשרדי ממשלה העוסקים בנושא אמרו בימים האחרונים לכאן חדשות כי אין מדיניות אחידה בין הרשויות והדבר גורם לאכיפה דלה של פקחי הרשויות.

בתוך כך, בימים האחרונים עם העלייה בתחלואה, חלה עלייה בפניות למלשינון של משרד הבריאות בתלונות נגד חייבי בידוד בטענה שאלו לא בבתיהם.