יהודה בילוג, וחוף הקשתות באשדוד, הבוקר

"הוא פשוט שקע": נמשכים החיפושים אחר הנער שנעלם בחוף אשדוד

יהודה בילוג, בן 14 מרחובות, נכנס לים עם חבריו ולא יצא. אמו: "אני רוצה אותו בחזרה, הוא הבן היחיד שלנו" • הגלשן שהציל את חיי חבריו: "הגענו לנער השלישי בדקה האחרונה"
איציק זוארץ
04 ביוני 2020
11:10
עודכן ב 13:33

הבוקר (חמישי) נמשכים החיפושים אחר הנער יהודה בילוג, בן 14 מרחובות, שנעלם אמש בים בחוף הקשתות באשדוד. בילוג נכנס למים עם שלושה חבריו, שחולצו מהמים בידי גולש, אך הוא נעלם. הוריו שהו בחוף הים כל שעות הלילה עם כוחות החילוץ.

"הוא היה לפני יומיים בים, הגיע לחגוג יום הולדת לחברה", סיפרה אמו ג'וסי. "הוא אמר לי אתמול שהוא חוזר לים. אמרתי לו 'היית מספיק. לא צריך שוב' - אבל הוא כבר קבע עם חברים מבית הספר. אני דואגת. אני רוצה אותו בחזרה. הוא הבן היחיד שלנו".

"הגענו לנער השלישי בדקה האחרונה, הוא כבר התחיל לשקוע"

שי אבישר, הגולש שהציל את שלושת הנערים האחרים, שחזר הבוקר את רגעי הבהלה: "הגעתי לשתי נערות שהיו באפיסת כוחות ובפאניקה, נתתי להן להחזיק בגלשן. הרגעתי אותן, ואז ראיתי יותר בעומק, במרחק 30-20 מטר, עוד נער, שגם הוא באפיסת כוחות ואפילו לא יכול לצעוק. המשכתי עם שתי הבנות על הגלשן לכיוון העומק. התקדמנו לאט-לאט והגענו אליו ממש בדקה האחרונה. הוא כבר התחיל לשקוע". אבישר המשיך וסיפר: "אמרתי לו בוא תחזיק בגלשן, תנוח - ואז הבנות אמרו לי שיש ילד רביעי בעומק שאנחנו לא רואים אותו. קראנו בשמו, חיפשנו משהו מבצבץ על פני המים".

בריאיון לכאן רשת ב הוא הוסיף: "אחרי 20 דקות ראיתי שהילדים כבר באפיסת כוחות, זזנו מהזרם ויצאו לחוף. אחר כך חזרתי, חפרתי לעומק וחיפשתי אותו עוד איזה 40 דקות, עד שכבר הייתה חשכה מוחלטת. קראתי לו, חיפשתי ראש, כובע, משהו. כלום. הוא פשוט שקע. חשבתי על ההורים שלו". הגלשן אף ביקש להעביר מסר להורים, לילדים ולמצילים: "הים גם כשהוא שקט יכול להיות מסוכן. צריך להיזהר".

משעות הלילה וגם הבוקר גורמים מעיריית רחובות, בהם סגן ראש העיר זוהר בלום, מנהלת אגף הרווחה וצוותי אגף החינוך נמצאים בחוף ומסייעים למשפחה. צוותים פסיכולוגיים נשלחו אל בתי הספר שבהם לומדים בילוג וחבריו כדי לתדרך את הצוותים החינוכיים. 

סייע בהכנת הידיעה: איתי שיקמן.

תגיות:
אשדוד