החיפושים באשדוד

התחדשו החיפושים אחרי הנער שנעלם בחוף אשדוד

הכוחות שבו לחוף שבו נעלם יהודה בילוג לאחר שאתמול הופסקו החיפושים בשל מזג האוויר • החיפושים מתמקדים בחוף הקשתות באשדוד ובמרינה הסמוכה • בני משפחתו נמצאים במקום
איציק זוארץ
05 ביוני 2020
09:52

כוחות ההצלה חידשו הבוקר (שישי) את החיפושים אחרי הנער יהודה בילוג בן ה-14 מרחובות, שנעלם ביום רביעי בים בחוף הקשתות באשדוד. הכוחות מתמקדים בחוף הקשתות באשדוד ובמרינה הסמוכה. בני משפחתו נמצאים במקום. אתמול הופסקו החיפושים לקראת הערב בעקבות תנאי מזג האוויר שהקשו על הכוחות.

חבריו של בילוג סיפרו לכאן חדשות כי "חשוב לנו להעביר את המסר שהים הוא אכזרי, צריך להזהר. אף אחד מאיתנו לא ישכח את מה שראינו אתמול. זה היה עדיין באור היינו במים הרדודים. יהודה ידע לשחות ונלחם". הם סיפרו על הגולש שחילץ את השלושה והוסיפו: "אני רוצה להגיד לו תודה. היינו ממש קרובים לחוף פתאום לא הרגשנו את הרצפה. אני ועוד ילדה החזקנו אחד את השני. ראינו את יהודה נסחף עם הגלים".

שי אבישר, הגולש שהציל את שלושת הנערים האחרים, שחזר הבוקר את רגעי הבהלה: "הגעתי לשתי נערות שהיו באפיסת כוחות ובפאניקה, נתתי להן להחזיק בגלשן. הרגעתי אותן, ואז ראיתי יותר בעומק, במרחק 30-20 מטר, עוד נער, שגם הוא באפיסת כוחות ואפילו לא יכול לצעוק. המשכתי עם שתי הבנות על הגלשן לכיוון העומק. התקדמנו לאט-לאט והגענו אליו ממש בדקה האחרונה. הוא כבר התחיל לשקוע". אבישר המשיך וסיפר: "אמרתי לו בוא תחזיק בגלשן, תנוח - ואז הבנות אמרו לי שיש ילד רביעי בעומק שאנחנו לא רואים אותו. קראנו בשמו, חיפשנו משהו מבצבץ על פני המים".

בריאיון לכאן רשת ב הוא הוסיף: "אחרי 20 דקות ראיתי שהילדים כבר באפיסת כוחות, זזנו מהזרם ויצאו לחוף. אחר כך חזרתי, חפרתי לעומק וחיפשתי אותו עוד איזה 40 דקות, עד שכבר הייתה חשכה מוחלטת. קראתי לו, חיפשתי ראש, כובע, משהו. כלום. הוא פשוט שקע. חשבתי על ההורים שלו". הגלשן אף ביקש להעביר מסר להורים, לילדים ולמצילים: "הים גם כשהוא שקט יכול להיות מסוכן. צריך להיזהר".

תגיות:
אשדוד