נתב"ג
צילום: פלאש 90

בעקבות בקשתה של רגב: הופסקה השבתת נתב"ג של ועד רשות שדות התעופה

מוקדם יותר הודיע הוועד על עצירת כל הטיסות הנכנסות והיוצאות בנתב"ג. נציגי הוועד ייפגשו ביום שני הקרוב עם שרת התחבורה ושר האוצר לדיון בנושא
שרון עידן
05 ביוני 2020
10:17
עודכן ב 12:04

בעקבות בקשתה של שרת התחבורה מירי רגב, ועד התעופה של רשות שדות התעופה הודיע היום (שישי) על הפסקת השבתת נתב"ג. מוקדם יותר הודיע הוועדה על עצירת המראות ונחיתות בנמל התעופה בן גוריון עד להודעה חדשה. בהודעת הוועדה צויין כי מטוסים שנמצאים באוויר יצטרכו לנחות בשדות משניים, בהם נמל התעופה רמון. היום היו צפויות קרוב ל-20 נחיתות בנתב"ג, כמעט כולן טיסות מטען. 

הוועד נקט בהשבתת התנועה האווירית לאחר שהנהלת רשות שדות התעופה הודיעה על ביטול פגישה שהייתה אמורה להתקיים היום בינה לבין נציגי הממשלה והוועדים. אך לאחר שהחל הוועד בשבתת נתב"ג, נפגשו נציגיו עם ההנהלה. על אף הודעת הוועד, התאפשר לטיסת ישראייר ממוסקווה ולטיסת אל על מניו יורק לנחות בנתב"ג. עם זאת, הטיסות של מטוסי מטען או נוסעים, שהיו אמורות להמריא לישראל, בוטלו.

השרה רגב מתחה ביקורת חריפה על התנהלות משרד האוצר, שלדבריה הובילה לפיצוץ מול ועד עובדי רשות שדות התעופה. הביקורת של השרה מגיעה לאחר שאמש התקיימה פגישה בין גורמים באוצר לוועד העובדים, ללא מעורבות הגורמים המקצועיים ממשרדה. 

בהודעתה של רגב נכתב כי "זימון עובדים לפגישת משא ומתן מאחורי גבם של כלל הגורמים הממונים היא התנהלות חמורה, וחבל שוועד העובדים שיתף עמה פעולה. פקידי האוצר מתנהלים כבעלי הבית של מדינת ישראל והתנהלותם הובילה למשבר ולשביתה".

בין ועד התעופה להנהלת הרשות מתנהל משא ומתן בעקבות הנזקים שספגה הרשות בשל משבר קורונה. ברשות התכוונו לעבור מיום ראשון למתכונת "יום כיפור" בנתב"ג, בעקבות העובדה ש-2,500 עובדים נמצאים בחל"ת.