-

לראשונה: משרד החינוך מעודד למידה מרחוק בחטיבות הביניים ובתיכונים

מיום ראשון צפויה למידה משולבת בין תלמידים שמגיעים למוסד החינוכי לבין תלמידים שלומדים מהבית. בין העקרונות המנחים: על כלל המורים להמשיך להתייצב בבתי הספר
לירן כוג'הינוף
05 ביוני 2020
19:07

לראשונה: משרד החינוך מעודד החל משבוע הבא למידה מרחוק בחטיבות הביניים והתיכונים בכל בית ספר או רשות מקומית שיחליט על כך - תוך שילוב של למידה פיזית בכיתות. במכתב ששלח היום (שישי) מנהל מחוז הדרום רם זהבי למנהלי מוסדות החינוך העל יסודיים, נכתב כי מיום ראשון תהיה למידה משולבת בין תלמידים שמגיעים למוסד החינוכי לבין תלמידים שלומדים מהבית, עם משימות חינוכיות ולימודיות בהתאם ליכולת של כל מוסד חינוכי.

בין העקרונות המנחים: על כלל המורים להמשיך להתייצב בבתי הספר. זאת פעם ראשונה שמשרד החינוך חותם על הנחיה כזאת שכן, עד עכשיו מנהלי בתי ספר או ראשי רשויות החליטו זאת על דעת עצמם כמו בבת ים, רעננה, ראשון לציון, תל אביב וגבעתיים. בעקבות המכתב של זהבי, עיריית אשקלון צפויה גם היא להודיע כי מיום ראשון כל מוסדות החינוך בעיר יחזרו ללמידה מרחוק בשילוב למידה בקבוצות קטנות בכיתות.

עד כה נסגרו 92 בתי ספר וגנים בשל התפשטות נגיף קורונה במוסדות החינוך. 13,702 תלמידים ועובדי הוראה נמצאים בבידוד. 304 תלמידים ועובדי הוראה חלו.

יו"ר ארגון המורים רן ארז יצא אתמול נגד הממשלה ומשרד החינוך. ארז תקף: "הם איבדו שליטה על המערכת, מדובר באנדרלמוסיה הגובלת באנרכיה מאז החזרה לבתי הספר". את הדברים כתב בהודעה ששלח למנהלי בתי הספר, כאזהרה לקראת השלכות האוטונומיה שניתנה למנהלים. הוא הוסיף - "המנהלים משמשים ש"ג וכרית ספיגה של כל תביעה וכל נזק שייגרם כתוצאה מכך". 

ביום רביעי החליט ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי כל מוסד חינוכי שיאותר בו מקרה תחלואה - ייסגר. נתניהו קיים התייעצות בנושא מערכת החינוך עם שר החינוך יואב גלנט וראש המל"ל מאיר בן שבת. נתניהו הנחה את גלנט להמשיך לפעול לפתרונות מיגון וריחוק לתלמידים ולצוותי ההוראה, "יש להמשיך לטפל במוקדים שאותרו". עוד הנחה להמשיך לעקוב ולקיים הערכות מצב.