ההפגנה נגד חוק הקורונה, שלשום
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מארגני המחאה נגד הסיפוח: המשטרה הסירה את התנגדותה לקיום ההפגנה במוצאי שבת

המארגנים אמרו כי "במוצאי שבת יעמדו אלפי ערבים ויהודים זה בצד זה בכיכר וידרשו לעצור את הסיפוח ולסיים את הכיבוש". מהמשטרה נמסר: "הובהר למארגנים כי שטח כיכר רבין אינו מאפשר קיבולת של 10,000 איש השומרים על מרחק של שני מטר בין אדם לאדם כמחויב, והוצע להם מקום חלופי לקיום המחאה"
איתי שיקמן
06 ביוני 2020
00:10
עודכן ב 10:13

אחרי שביום חמישי אסרה המשטרה על קיום ההפגנה נגד החלת ריבונות ביהודה ושומרון, בטענה כי היא מפרה את הנחיות הקורונה, הלילה (שבת) הודיעו מארגני המחאה כי המשטרה הסירה את התנגדותה לקיום ההפגנה הערב. ממארגני המחאה נמסר: "במוצאי שבת יעמדו אלפי ערבים ויהודים זה בצד זה בכיכר וידרשו לעצור את הסיפוח ולסיים את הכיבוש כדי לבנות דמוקרטיה אמיתית ועתיד של שלום לשני העמים".

עם זאת, מהמשטרה נמסר כי "בכדי להבטיח כי הפגנה אמנם תעמוד בהוראות צו בריאות העם, ניתנות הנחיות מתאימות למפגינים, בין היתר בדבר מרווחים, חובת וחבישת מסכות. בהתאם, הובהר למארגני המחאה המתוכננת במוצאי שבת כי שטח כיכר רבין אינו מאפשר קיבולת של 10,000 איש השומרים על מרחק שני מטר בין אדם לאדם כמחויב, ועל כן הוצע למארגנים מקום חלופי לקיום המחאה. המשטרה מאפשרת ותמשיך לאפשר קיומן של מחאות שיעמדו בתקנות, לא ישבשו את המאבק בנגיף קורונה ולא יפגעו בשלום הציבור ובריאותו".

שלשום הפגינו מאות בני אדם נגד "חוק הקורונה" – החוק שיעגן את תקנות שעת החירום, בכיכר רבין בתל אביב. חלק מהמפגינים חסמו את צומת הרחובות אבן גבירול ודוד המלך במרכז העיר. מהמשטרה נמסר כי נעצרו 12 מפגינים שחסמו את רחוב אבן גבירול ותקפו, לטענתם, אזרחים ושוטרים, והשחיתו רכוש.

אתמול הצטרף יו"ר סיעת הבית היהודי, השר רפי פרץ, לדיון הבוער בימין הפוליטי סביב תוכנית טראמפ וכוונות הממשלה לספח חלקים ביהודה ושומרון וכתב בחשבון הפייסבוק שלו כי התוכנית טומנת בחובה הזדמנות גדולה, אולם " יש בתכנית סעיפים שלא נוכל לקבל".

"לא נקבל הקמתה של מדינה פלסטינית בשטחי מולדת. אתנגד לכל אזכור של הכרה במדינה פלסטינית בחקיקה שתבוא", כתב. "זו הזדמנות פז שחייבים לנצל אך אל לנו לקבל החלטות שיגרמו לנזק לטווח הארוך למדינת ישראל ולערכים שלנו".