בני גנץ
צילום: אלכס קולמויסקי, פלאש 90

גנץ לראשי מועצת יש"ע: "לימד אותי מפא"יניק - מה שנותנים לך תיקח"

ברקע כוונות הסיפוח - ראש הממשלה החליפי בשיחה עם ראשי יש"ע: היישום של תוכנית טראמפ חייב להתבצע תוך שיתוף פעולה מלא עם ארצות הברית. והוסיף כי על ישראל לשמור על הסכם השלום עם ירדן
כרמל דנגור ויואב קרקובסקי
09 ביוני 2020
18:28

ברקע כוונות הסיפוח: ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, אמר היום (שלישי) בשיחה עם ראשי מועצת יש"ע כי "לימד אותי פעם מפא"יניק - מה שנותנים לך תיקח, בשאר תטפל אחר כך". גנץ ציין כי היישום של תוכנית טראמפ חייב להתבצע תוך שיתוף פעולה מלא עם ארצות הברית, וכי על ישראל לשמור על הסכם השלום עם ירדן.  

לדברי שר הביטחון,"ייתכן שיהיו בינינו ויכוחים, אבל אני עומד על כך שנשמור על האחדות בחברה הישראלית. אני עשיתי את המהלך הפוליטי שלי כי ראיתי את הסכנה החברתית במדינת ישראל, ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו מתח בעוצמות שחווינו בשנים האחרונות". 

אמש אמר יושב ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, לכאן רשת ב כי יד נעלמה במשרד ראש הממשלה מונעת את פרסום תוכניות הבנייה שאושרו כדין, ביישובים שמחוץ למפת התוכנית. דגן אמר ליעקב אייכלר בתוכנית "כאן הלילה" כי נשיא ארצות הברית מפר סיכומים שהיו לו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, וכי על ראש הממשלה לפעול לפי הסיכומים האלה. לדבריו, טראמפ לא יעשה צעד נגד ישראל חצי שנה לפני הבחירות שיתקיימו בארצו.

האזינו לריאיון עם יוסי דגן בכאן רשת ב

ביום ראשון נפגש נתניהו עם 11 ראשי רשויות ביהודה ושומרון. בשיחה אמר להם ראש הממשלה כי כל מה שנדרש מישראל בתוכנית זו הסכמה עקרונית למשא ומתן עם הפלסטינים. "האמריקנים קוראים לזה מדינה פלסטינית – אנחנו לא קוראים לזה ככה". עוד הוסיף ראש הממשלה כי האמריקנים עדיין לא נתנו אור ירוק להחלת החוק הישראלי על חלקים מיהודה ושומרון, ושייתכן שבסופו של יוחל החוק על אחוזים נמוכים מאלו שמדובר עליהם.