קורונה
צילום: פלאש 90

ביקורת במל"ל: המשטרה לא אוכפת תקנות קורונה

בדיונים נטען כי האכיפה בתחום כמעט שאינה קיימת. המשטרה בתגובה: "עם צמצום ההגבלות פחתה האכיפה". במל"ל הוחלט: פקחי רשות ההגירה יאכפו עטיית מסכות
רועי ינובסקי, עמיחי שטיין
09 ביוני 2020
20:09
עודכן ב 20:40

פקחי רשות ההגירה ברחבי הארץ יוסמכו לאכוף את תחום עטיית המסכות, זאת נוסף לשוטרים ופקחים עירוניים. כך סוכם הערב (שלישי) במפגש שקיים ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת עם בכירים בממשלה, נציגי משרד הבריאות, והמשטרה. הדיון התקיים לבקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נוכח העלייה בתחלואה בקורונה בקרב האוכלוסייה.

בדיון נקבע כי נדרשת אכיפה מיידית באמצעות הכוחות הקיימים: המשטרה, פקחי רשויות מקומיות ופקחי רשות האוכלוסין וההגירה - שהוסבו לעניין באופן זמני. מאמצי האכיפה יתמקדו בעטיית מסכות, התקהלויות המנוגדות להנחיות, קיום כללי "התו הסגול" בבתי עסק ומרכזי קניות ואכיפת בידוד חולים ואנשים שבאו איתם במגע.  

בד בבד, גורמים במשרד הבריאות וגורמים נוספים שהשתתפו בדיונים שהתקיימו בממשלה ובמל"ל מתחו ביקורת על כך שהמשטרה כמעט שלא אוכפת את תקנות קורונה. הערב פורסם בחדשות הערב כי גורמים במשרד הבריאות הצביעו על אכיפה דלה גם בנוגע לעטיית המסכות וגם בנוגע להתקהלויות. בין השאר, נטען שרק באותם מקרים של מסיבות המוניות שבהן היו הפרות וזכו לביקורת ברשתות החברתיות ובתקשורת, הייתה אכיפה ובדיעבד, ואין פעולות יזומות. הדברים האלו הביאו את ראש הממשלה שוב להודיע על תגבור האכיפה והודעה על כינוס של דיון במל"ל. 

מהמשטרה נמסר: "לצד אתגרי המשטרה הרבים והמגוונים בתחום הביטחון, אכיפת החוק ושמירת הסדר, מזה כחודשיים וחצי פועלת המשטרה מדי יום לאכיפת התקנות לשעת חירום. מטבע הדברים, בשבועות האחרונים עם החזרה לשגרה וצמצום ההגבלות על ידי הדרג המדיני, פחתה האכיפה והיא מתמקדת כעת בעיקר בחובת חבישת מסכות, חובת הבידוד ומניעת התקהלויות העלולות לגרור הדבקה המונית. למאמץ האכיפה המתבצע בימים אלו שותפים גם הפקחים העירוניים ומשרד הבריאות והוא יימשך ככל שיידרש והיכן שיידרש, בכדי לשמור על שלום הציבור ובריאות".

תגיות:
קורונה