הפגנת גופי התרבות

מחאת גופי התרבות: עוכבו 2 מפגינים שניסו לפרוץ את מחסום המשטרה

פגישה מתוכננת בין נציגי המחאה למנכ"ל משרד ראש הממשלה ונציגי הממשלה בוטלה, כשנציגי הגופים היו בבניין. המפגינים ניסו לפרוץ את מחסומי המשטרה • שר התרבות חילי טרופר: "אעשה הכול כדי להציל את התרבות בישראל"
שני נחשוני
10 ביוני 2020
13:11
עודכן ב 16:13

מחאת נציגי גופי התרבות: המשטרה עיכבה שניים ממשתתפי מחאת גופי התרבות בחשד שניסו לפרוץ למשרדי הממשלה. פגישה מתוכננת בין נציגי המחאה למנכ"ל משרד ראש הממשלה ונציגי הממשלה בוטלה, כשנציגי הגופים היו בבניין. מפגינים רבים ניסו בתגובה לפרוץ את מחסומי המשטרה. אחד המשתתפים, המפיק ג'קי בכר, התמוטט במהלך ההפגנה ופונה לבית החולים הדסה עין כרם.

שר התרבות חילי טרופר מכחול לבן הגיע למאהל המחאה. "כאבתי יחד עם אלו הנמצאים כאן היום במאהל המחאה", אמר. "אני מודע לתסכול הרב ששרויים בו אנשי עולם התרבות, ואעשה הכל יחד עם כלל הגורמים כדי להציל ולהחזיר לחיים את התרבות בישראל".


המפגינים אומרים כי המתווה שהציעו משרד התרבות ומשרד האוצר אינו נותן מענה ומאלץ את גופי התרבות הפרטיים להמשיך להיות מושבתים או לעבוד בהפסד, בלי פיצוי. הענף מושבת כבר שלושה חודשים ופתיחתו מחדש, שנקבעה ליום ראשון הבא, נדחתה עוד בשבוע בעקבות העליה בתחלואה.

המפגינים הגיעו הבוקר לקריית הממשלה בירושלים בשיירה של כ-60 משאיות כבדות של חברות תאורה וסאונד וחסמו את הכניסה לקריית הממשלה. קודם לכן חסמו גם את העלייה לירושלים סמוך לשער הגיא וגרמו לעומסי תנועה. בהמשך צעדו ממאהל המחאה הממוקם מול משרד האוצר אל משרד ראש הממשלה. עופר שטרית, יו"ר כפיים וממובילי המחאה אמר: "הלכנו בטוב לפגישה במשרד ראש הממשלה עם האוצר ומשרד התרבות כדי לקיים דיון חיובי, כדי להגיע להישגים. הגענו לשם ואז הודיעו לנו שבוטלה הפגישה. אנחנו לא ניתן להם להדיר אותנו. אנחנו רוצים את הזכויות המלאות שלנו, אתם השבתתם אותנו ואנחנו נשבית אתכם".