בן 99 הורד מהאוטובוס כי לא היה ברשותו רב קו, רגב התנצלה

הקשיש יצא מביתו לראשונה אחרי שלושה חודשים, הנהג לא קיבל את כספו. אגד בתגובה: הוא כלל לא הורד, נדרוש בשלומו
שרון עידן
10 ביוני 2020
15:18

מיכאל מגידוביץ' בן ה-99 נאלץ לרדת מאוטובוס אגד, שעליו עלה אחרי שלושה חודשים שבהם הסתגר בביתו, מכיוון שהנהג סירב לקבל את הכסף המזומן שביקש לשלם עבור הנסיעה. בעקבות פוסט חריף שפרסם נכדו בפייסבוק ושהפך לוויראלי, התקשרה שרת התחבורה מירי רגב למגידוביץ' והתנצלה על התקרית. 

"כאב לי מאוד לשמוע על כך שנהג אוטובוס הוריד את מיכאל מגידוביץ' בן ה-99 במהלך הנסיעה ועל חוסר האנושיות שבה הוא נתקל", אמרה רגב. "שוחחתי עם יו"ר אגד וביקשתי ממנו ליצור איתו קשר ולהתנצל בפניו. עלינו להיות יותר רגישים ואנושיים לקשישים היקרים שלנו. שוחחתי עכשיו גם עם מיכאל ואמרתי לו שאני כל כך מצטערת על החוויה שעברה עליו. נפעל כדי שמקרים כאלו לא ישנו".

"לפני כמה ימים סבא שלי, עצמאי ככל יכולתו, החליט שהוא צריך להסתפר אחרי 3 חודשים בבית עקב הקורונה", תיאר נכדו בפוסט בפייסבוק. "התארגן, התלבש וצעד לאיטו לתחנת אוטובוס. המתין לאוטובוס ועלה עליו. סבא שלי לא יודע מה זה רב-קו, הוא הכין כסף, מתברר שהנהגים היום לא מקבלים כסף מזומן. עלות הנסיעה היא 2.5 שקלים. קו 13 של אגד בעיר רחובות. סבא שלי נאלץ לרדת מהאוטובוס ולדדות לאיטו חזרה הביתה. מה נסגר עם המדינה הזו? היכן ההיגיון של הנהג? של הסובבים? למה לתת לאדם לרדת ועוד לקשיש בן 99 רק בגלל שהוא לא מודע לכלים הטכנולוגיים העומדים לרשותו?".

באגד מגיבים ואומרים כי הקשיש כלל לא הורד. הוא ביקש לשלם לנהג, מה שלא ניתן בימים אלה ולטענתם ירד מיוזמתו. וזו תגובת החברה: "חברת אגד פועלת על פי הוראות והנחיות משרד התחבורה ולנהגי החברה אין כל שיקול דעת בנושא והם אינם רשאים להסיע נוסעים ללא תמורה תוך אפליה על רקע גיל, מגדר, מוצא ודת. כל הטוען אחרת מטיל דופי בהתנהגותו ובמקצועיותו של הנהג, שלא בצדק. יחד עם זאת, אנו מצרים על המקרה ולכן יו"ר אגד הנחה את נציג החברה באזור ליצור קשר עם מר מגידוביץ' היקר כדי לדרוש בשלומו ולהביע את אהדתנו אליו".