חרדים וקורונה
יונתן זינדל, פלאש 90

משרד הבריאות לא זיהה בזמן את פוטנציאל התפרצות הקורונה במגזר החרדי

לפי נתוני לשכת הפרסום הממשלתית רק כמיליון שקלים וחצי יועדו להסברה במגזר החרדי מאמצע חודש פברואר עד אמצע מארס מתוך כתקציב של כ-35 מיליון שקלים
עקיבא ווייס
11 ביוני 2020
22:03

ניתוח של תקציבי הפרסום של משרד הבריאות במאבק בקורונה, מעלה שהמשרד לא זיהה בזמן את פוטנציאל ההתפרצות במגזר החרדי. לפי נתוני לשכת הפרסום הממשלתית מאמצע חודש פברואר עד אמצע מארס, זמן הכולל את חג הפורים, הוקצו כ-35 מיליון שקלים להסברה לציבור, מתוכם רק כמיליון שקלים וחצי יועדו להסברה במגזר החרדי. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.


התפרצות הקורונה הגדולה במגזר החרדי באה לאחר חגיגות הפורים שהיו ב-10 וב-11 במארס. לפי הנתונים של לשכת הפרסום הממשלתית, שיתפרסמו מחר בתחקיר בעיתון החרדי "המבשר", להסברה במגזר הכללי הוקצו 27.4 מיליון שקלים, למגזר הערבי 4.1 מיליון שקלים ולמגזר החרדי, כאמור, מיליון וחצי שקלים בלבד. רק 4.37 אחוזים מכלל תקציב הפרסום הגיעו למגזר.

מלשכת הפרסום הממשלתית נמסר בתגובה: "הטענות העולות אינן תואמות את המציאות. כבר במהלך חודש פברואר - עוד לפני פורים - החלה לשכת הפרסום הממשלתית, בתיאום עם משרד הבריאות, במסע הסברה לכלל המגזרים בחברה הישראלית, כולל החרדי. לשכת הפרסום הממשלתית ומשרד הבריאות פרסמו בכלי התקשורת הרלוונטיים למגזר החרדי, הרבה יותר מחלקו היחסי באוכלוסייה, כולל פשקווילים ומכוניות שכורזות לאוכלוסייה".