המבנה שקרס
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

מחדל קריסת הארובה | בכירים בבזן בשיחות פנימיות: לא שיפצנו את המבנה משיקולי חיסכון

כבר לפני עשור הבינו בחברה כי יש צורך לשפץ את שני מתקני הקירור, אך שיפוץ בוצע באחד מהם בלבד - המשמש כמרכז מבקרים. סמנכ"ל בזן דיווח לעיריית חיפה על "סדק קטן" שלשום. בחיפה שלחו אותו מיידית לאגף מבנים מסוכנים, אך הוא הגיע לשם רק אתמול בצוהריים
יפעת גליק
12 ביוני 2020
20:14

מחדל קריסת הארובה: בכיר בבזן אמר בשיחות סגורות כי "הסיבה שלא שיפצו את המתקן היא כלכלית. הכסף היה שיקול" - כך פורסם הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11. כבר לפני עשור הבינו בחברה כי יש צורך לשפץ את שני מתקני הקירור, אך השיפוץ בוצע באחד מהם בלבד. המתקן המשופץ משמש כמרכז מבקרים בחברה.

שלשום, כשהחל מתקן הקירור להתפורר, יצר קשר סמנכ"ל בזן עם עיריית חיפה. על פי גורמים בעירייה, הוא דיווח על "סדק קטן. לא משהו רציני". בעירייה שלחו אותו מיידית לאגף מבנים מסוכנים, אך הוא הגיע לשם רק אתמול בצוהריים. היום אמורות היו להתבצע עבודות תחזוקה במתקן, אך עוד בטרם אלה החלו - היא קרסה.

מבזן נמסר: "במהלך השבוע בזן עדכנה את הרשויות הרלוונטיות ופנתה למומחים מתחום ההנדסה והתכנון. במסגרת חוות הדעת הראשונית, הומלץ לבצע חיזוק של החלק העליון. פעולות החיזוק תוכננו להתחיל במהלך יום שישי, והמבנה נפל היום בשעות הבוקר. החברה ממשיכה לעקוב אחר המבנה, ועומדת בקשר רציף עם הרשויות הרלוונטיות". 

הבוקר אחד מגופי הקירור הלא פעילים במתקן בזן בחיפה קרס לאחר שנוצר בו חור קטן. מאז 2009 המבנה לא משמש חלק פעיל במפעל, אך הוא מנוצל לטובת מרכז המבקרים של המקום. מרשות הכבאות וההצלה נמסר כי לא היו נפגעים ואין חשש לאירוע חומרים מסוכנים, אך ראש עיריית חיפה עינת קליש-רותם ציינה כי אדם אחד נפצע.

תגיות:
חיפה