זירת השריפה, הלילה
צילום: "קיים צילום"

גבר בן 64 נספה בשריפה שפרצה בהוסטל ברחובות

22 דיירים נוספים ששאפו עשן פונו לבתי החולים קפלן ואסף הרופא במצב קל. המשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות הדליקה
איתי שיקמן
15 ביוני 2020
00:37
עודכן ב 07:27

גבר בן 64 נספה הלילה (שני) בשריפה שפרצה בהוסטל "בית חנה" לפגועי נפש ברחוב הר מוריה ברחובות. פרמדיקים של מגדן דוד אדום חילצו אותו מהבניין עם כוויות נרחבות וקבעו את מותו במקום. 22 דיירים נוספים, בגילאי 30 עד 60, ששאפו עשן פונו במצב קל לבתי החולים קפלן ברחובות ואסף הרופא בתל השומר. יחד עם הדיירים הייתה מדריכה שהצליחה לחלץ את עצמה ולא נזקקה לטיפול רפואי.


חמישה צוותי כיבוי וחילוץ פעלו לכיבוי האש שפרצה בקומה הראשונה של המבנה בן שתי הקומות, בחדרו של הדייר שנהרג, המשטרה פתחה בחקירה לבירור הנסיבות לפרוץ הדליקה. הפרמדיקית נועם לובטון והחובש שמעון פרש ממגן דוד אדום, שנכחו בזירת האירוע, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו עשן יוצא מהקומה הראשונה במבנה, הכבאים חילצו אלינו את 22 הדיירים שהיו בפנים, הם היו בהכרה מלאה וסבלו משאיפת עשן. בסריקות אותר גבר כבן 40 עם כוויות, הוא היה ללא נשימה וללא דופק, ביצענו בדיקות רפואיות ולצערנו בתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו. הענקנו טיפול רפואי לדיירים ששאפו עשן ופינינו אותם להמשך בדיקות בבתי החולים כשמצבם קל".

מנהלת ההוסטל אמרה בשיחה עם כאן חדשות כי "אנחנו מנסים להבין איך אנחנו חוזרים ומחזירים את הדיירים כמה שיותר מהר לאיזושהי שגרה ולקורת גג. לתת להם את המענה שהם זקוקים, טראומה קשה לכולם. לאנשים בריאים זה קשה מאוד אז על אחת כמה וכמה".