שאול אמסטרדמסקי

למה צריך לגלות ברגע האחרון מתי מסתיימת שנת הלימודים?

אם היה ברור שיש בעיה רצינית עם הארכת השנה למה לא טרחו לפתור אותה לפני שהיא נגמרת? כולם התעסקו בדברים אחרים בזמן שהכתובת הייתה על הקיר. עשו טובה אל תשאירו בעיות כל כך גדולות לרגע האחרון
שאול אמסטרדמסקי, דעה
15 ביוני 2020
17:44

שלושה חודשים היה להם לפתור את הסיפור הזה של הארכת שנת הלימודים, שלושה חודשים. מה הם עשו? כלום. למה הגענו? לשנייה האחרונה. בואו נחזור שנייה אחורנית. באמצע מארס האוצר חתם על הסכם מול הסתדרות המורים, הגוף שמייצג את המורות והמורים בבתי הספר היסודיים, ושם הם הסכימו שבסוף השנה המורים והמורות יחזירו תשעה ימים. על חשבון הזמן שלפני פסח לא היו לימודים.

רגע, הייתה כוכבית, שמשרד האוצר כאילו שכח. בכוכבית היה כתוב שהמורים יחזירו תשעה ימים, אם ורק אם גם המורים של כיתות י' ששייכים לארגון המורים גם יחזירו. רק שיו"ר ארגון המורים, רן ארז, כבר בהתחלה אמר: חבר'ה, אני יום אחד אפילו לא מחזיר. אני לא צריך, כי אנחנו לימדנו כל הזמן הזה. האוצר ידע את זה כי הוא חתום על זה. למה חיכיתם עד השנייה האחרונה? מה, סוף שנת הלימודים באה לכם בהפתעה? למה לא פתרתם את זה עד עכשיו?

למה ההורים צריכים לחכות לשנייה האחרונה בשביל לדעת מתי שנת הלימודים מסתיימת? מתי צריך להתחיל לארגן בייביסיטר לילדים בשביל שאפשר יהיה להמשיך ללכת לעבודה? חבר מהעבודה סיפר לי שהבת שלו השבוע, מרוב שכבר לא היה מה לעשות איתה בלימודים, המורה הראתה לכיתה פרק בהישרדות. אחרי זה היה על זה דיון על חרם חברתי או משהו כזה. תקשיבו, אם אין צורך בימים האלה, אז אין צורך בימים האלה. אבל עשו טובה אל תשאירו בעיות כל כך גדולות לרגע האחרון.