כיתה ריקה
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

האוצר למשרד החינוך: אם לא תוארך שנת הלימודים – שכרכם ייפגע

במכתב הסביר הממונה על השכר כי גם כיתות י', בהן המורים מאוגדים תחת ארגון המורים, מחויבים להוסיף תשעה ימי לימודים. יו"ר ארגון המורים: "איומי סרק, נטולי תוקף משפטי"
אוריה אלקיים
15 ביוני 2020
18:46

הממונה על השכר במשרד האוצר קובי בר נתן פנה היום (שני) במכתב למשרד החינוך, מרכז השלטון המקומי, ומרכז המועצות האזוריות בנוגע להחזרת תשעה ימי לימוד בחופש הגדול. במכתב הסביר בר נתן כי אם יופר ההסכם שנחתם עם הסתדרות המורים, ושנת הלימודים תסתיים ב-20 ביוני, שכרם של המורים ייפגע. מדובר בלימודים בבתי הספר התיכונים, חוץ מכיתות י"א וי"ב. זאת כשבמוקד העימות בין ארגון המורים למשרד החינוך עומדת שאלת הארכת הלימודים בכיתות י'.

יו״ר הנהלת ארגון המורים, רן ארז הגיב לאיומי האוצר ומסר: "אחרי שהאוצר גמר להתעלל בתלמידי התיכון הוא מנסה להתעלל במורים. מדובר באיומי סרק, נטולי תוקף משפטי. רק אתמול כתב שר החינוך ההפך המוחלט, ששעת עבודה מקוונת של מורה שווה בדיוק לשעת עבודה פרונטלית. המורים ביצעו את כל מטלותיהם על פי הנחיות משרד החינוך ותכנית הלימודים, לא החסירו אף שעת לימוד אחת, אין להם מה להחזיר ולא ניתן לנכות משכרם ניכוי חוקי כלשהו". 

בר נתן העביר את מכתבו בעקבות מכתב אחר של מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, שהצהיר שבתחילת המשבר הלמידה מרחוק לא הייתה בהיקף מלא, בשל תקופת התארגנות. לדבריו, "חלקה הראשון של תקופת החירום, עד לאחר חופשת הפסח, התאפיין בהתארגנות לביצוע הלמידה מרחוק, שמערכת החינוך לא התנסתה בהפעלתה באופן כה נרחב טרם המצב. בתקופה זו לא היו מתווים מנחים בנושא או סטנדרטיזציה של הלמידה מרחוק, כפי שהיו בהמשך".

אמש הודיע שר החינוך יואב גלנט כי תלמידי כיתות ז' עד י' יסיימו את שנת הלימודים ב-1 ביולי, ולא ב-20 ביוני כמדי שנה. בארגון המורים מסרבים להוסיף עוד תשעה ימי לימודים לתלמידי כיתות י', והמכתב של משרד האוצר מתריע כי גם כיתות אלה במתווה שנחתם. השר גלנט אמר אתמול בתגובה כי יש לו כלים לאכוף את ההחלטה וכי אינו שולל פנייה לבית הדין לעבודה.

בהסתדרות המורים אומרים כי הסכמתם להאריך את שנת הלימודים בתשעה ימים הותנתה בכך שיהיה שוויון בינם לבין ארגון המורים. ואולם אם אכן ייצאו תלמידי כיתות י' לחופשה כבר בסוף השבוע, לא תוארך שנת הלימודים.

תגיות:
חינוך