שיגור רקטות מרצועת עזה
צילום: אי-פי

בתגובה לירי הרקטה: צה"ל תקף ברצועת עזה

אחרי 39 יום: רקטה שוגרה מרצועת עזה לשטח ישראל ונפלה בשטח פתוח בשטח המועצה האזורית אשכול • לא היו נפגעים או נזק • בתגובה הותקפה תשתית תת קרקעית של חמאס ועמדות של ארגון הטרור
איציק זוארץ
15 ביוני 2020
21:22
עודכן ב 22:28

רקטה שוגרה הערב (שני) מרצועת עזה לשטח המועצה האזורית אשכול ונפלה בשטח פתוח. לא היו נפגעים או נזק והתרעה הופעלה ביישומון בלבד. בתגובה לירי תקף כלי טיס של צה"ל תשתית לפעילות תת-קרקעית של חמאס בדרום רצועת עזה. כמו כן, טנקים של צה"ל תקפו עמדות של ארגון הטרור ברצועה. לפי הפלסטינים, הותקפו כמה מגדלי תצפית בדרום רצועת עזה ומטרה נוספת במרכז הרצועה.


השיגור האחרון של רקטה לישראל אירע לפני 39 יום, לאחר יותר מחודש של שקט. גם במקרה זה לא הופעלה התרעת צבע אדום, שכן הרקטה נפלה בשטח פתוח בין שני יישובים במועצה האזורית שדות נגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. צה"ל הגיב בירי טנקים לעבר שלוש עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בצפון הרצועה.

סגן מנהיג חמאס, סאלח אל-עארורי, אמר היום כי "כל האפשרויות פתוחות" בנוגע להתנגדות לסיפוח של חלק מיהודה ושומרון – ובכלל זה הפגנות בגדר הגבול עם ישראל. אל-עארורי הוסיף בראיון לערוץ "אל-אקסא" של חמאס שמנהיג הארגון, איסמאעיל הנייה, שוחח עם נציגים מ-40 מדינות על הסכנה שבכוונת הסיפוח. 

השליח הקטרי לרצועת עזה אמר מוקדם יותר שיש מאמצים להכניס את המענק הקטרי לרצועה השבוע או בשבוע הבא. הוא הוסיף ששאין מדובר ב-50 מליון דולר. בריאיון לאתר לאתר החדשות הפלסטיני "סווא" דחה השליח, מוחמד אל-עמאדי, את הטענה שקטר היא שעיכבה את הכנסת הכספים לרצועה. לדבריו, הסיבה היחידה לדחיית התשלום נעוצה בקורונה, ולישראל אין שום בעיה לאפשר את העברת הכסף. 

אתמול התגלה צרור בלונים עם מטען חשוד במושב תדהר שליד אופקים. חבלן הוזעק למקום וניטרל את החפץ החשוד שחובר לצרור. מדובר בבלון התבערה הראשון שהופרח מרצועת עזה לישראל מאז חודש פברואר האחרון.