בנימין נתניהו וקיריאקוס מיצוטקיס
צילום: חיים צח/לע״מ

נתניהו: מעוניינים לאפשר לישראלים לטוס ליוון וקפריסין בלי בידוד החל מ־1 באוגוסט

ראש הממשלה אמר את הדברים בהצהרה משותפת עם ראש ממשלת יוון • קיריאקוס מיצוטקיס נחת בישראל בראש משלחת הכוללת שישה שרים וסגן שר • מלבד הפגישה עם נתניהו, ייפגש היווני עם גנץ, אשכנזי ולפיד
עמיחי שטיין
16 ביוני 2020
12:43
עודכן ב 15:23

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) במסיבת עיתונאים עם ראש ממשלת יוון כי ישראל מעוניינת לאפשר נסיעת ישראלים ליוון וקפריסין מ־1 באוגוסט – בלי צורך בבידוד עם שובם ארצה. קיריאקוס מיצוטקיס אמר מנגד כי מערכת הקשרים בין המדינות חזקה. "לנו חשוב לפתוח את יוון לתיירות נכנסת אבל חשובה לנו הבטיחות", אמר ראש הממשלה היווני. הוא הוסיף כי יוון עובדת קשה כדי להבטיח את בטיחות התיירים.

שר התיירות אסף זמיר בירך על קביעת תאריך היעד החדש לפתיחת התיירות בין שלוש המדינות ואמר כי הוא "מברך על תאריך היעד לפתיחת נתיבי התעופה וחידוש התיירות בין שתי המדינות. מדובר בבשורה חשובה לאזרחי המדינות ובצעד קריטי לשיקום הענף ולהתאוששות המשק מהמשבר אליו נקלע".

השניים נפגשו עם שישה שרים נוספים ממשלת יוון. הפגישה, שהחלה בשעה 10:30 ונערכה במלון ולדורף אסטוריה בירושלים, היא חלק מסדרת מפגשים בין שרי הממשלות שבשיאן תערך ישיבה בין־ממשלתית במסגרת ארוחת צוהריים משותפת.

אחר הצוהריים ייפגש מיצוטקיס עם ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ ובערב ייפגוש את שר החוץ אשכנזי ויו"ר האופוזיציה יאיר לפיד. ראש ממשלת יוון יבקר באמצע היום העמוס בכנסיית הקבר בירושלים, ויפגוש את הפטריארך היווני היושב בעיר. בערב יגיע עם רעייתו לבית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, לארוחה חגיגית עם הזוג נתניהו. כחלק מהביקור, חתמו ראשי הממשלה על שלושה מזכרי הבנות בתחומי הסייבר, החקלאות והתיירות.