צילום: דוברות המשטרה

חמישה נעצרו בחשד שהפיצו תמונות עירום בטלגרם

המשטרה עצרה חשודים ששלחו מאות תמונות וסרטונים של נשות תקשורת, דוגמניות, מפורסמות וקטינות. התכנים פורסמו בקבוצות טלגרם בהן אלפי משתתפים. מעצרם של שני גברים הוארך עד ליום חמישי, שלוש נשים שוחררו למעצר בית
דניאל אלעזר ואיתי שיקמן
16 ביוני 2020
19:26

חמישה בני אדם נעצרו בחשד להפצת תמונות עירום וסרטונים של מאות נשים ונערות בטלגרם, כך הותר היום (שלישי) לפרסום. בין הקורבנות שתמונותיהן הופצו - נשות תקשורת, דוגמניות, מפורסמות וקטינות. מעצרם של שני החשודים המרכזיים, בן 19 מקריית אתא ו-23 מקריית חיים, הוארך עד ליום חמישי. שלוש חשודות נוספות, בת 24 מתל אביב, 26 מקריית ביאליק ו-44 מבת ים, שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים.

מהמשטרה נמסר כי היא ניהלה חקירה סמויה לאחר שזיהתה תופעה של הפצת התמונות בקבוצות פנימיות בהן אלפי משתמשים. בחקירה שנוהלה ביחידת הסייבר הצליחה המשטרה למפות את הקבוצות ולאתר את זהות המפיצים, תוך התגברות על האנונימיות ברשת הטלגרם המאובטחת. עם מעבר החקירה לשלב הגלוי פשטו השוטרים על בתיהם של החשודים ותפסו מחשבים וראיות נוספות.

בחודש נובמבר האחרון הוגש כתב אישום נגד האחים אורן ומאור עוזיאל, תושבי קריית אתא בני 21 ו-27, שניהלו קבוצות בטלגרם שהופצו בהן תמונות אינטימיות של מאות נשים ונערות ישראליות בגילי 43-16. כתב האישום מייחס לשניים עבירות של הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות, פעולות אסורות בתוכנה ועוד. 

באישום נוסף מתואר כיצד השניים קיימו יחסי מין עם קטינה כבת 16, צילמו זאת בלי ידיעתה והפיצו את הסרטונים בקבוצה שניהלו. אורן עוזיאל נאשם גם בהדחת עד ואיומים על צעירה ממנה ניסה למנוע מלתת את עדותנ נגדו. הפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד תום ההליכים נגדו. את אחיו מבקשת הפרקליטות לשחרר למעצר בית ולהרחיקו מגישה לאינטרנט עד תום ההליכים.