הרב ברוך גזהיי

אחרי פרסום ההתבטאויות השנויות במחלוקת: הרב ברוך גזהיי הודיע על התפטרותו מש"ס

בשיעור שהעביר הרב גזהיי בשנת 2016 הוא צולם אומר דברים מעוררי מחלוקת ביחס לנשים: "אישה שהייתה רגילה לגלות את החלק העליון שלה - מחזירים אותה בגלגול של פרה". גורם במפלגה: הופתענו מהאמירות החריפות
עקיבא ווייס
16 ביוני 2020
21:12

הרב ברוך גזהיי, שהיה צפוי להתמנות לחבר כנסת מטעם סיעת ש"ס הודות לחוק הנורווגי, הודיע הערב (שלישי) ליו"ר המפלגה אריה דרעי כי החליט להתפטר ולא לכהן בכנסת. זאת לאחר שמוקדם יותר היום פורסמו דברים מעוררי מחלוקת שאמר בעבר, ועוררו סערה.

בשיעור שהעביר הרב גזהיי בשנת 2016, הוא צולם מסביר את החשיבות שבהקפדת נשים על לבוש צנוע. "כתוב בספרים של המקובלים: אישה שהייתה רגילה לגלות את החלק העליון שלה - מחזירים אותה בגלגול של פרה", אמר גזהיי. עוד הוסיף הרב כי "זו אחת הסיבות שנשים סובלות מסרטן השד - כי העיניים של כולם שם". לדבריו, זו גם אחת הסיבות שנשים מפילות. "נכנסה להיריון ומעלה תמונה של הבטן שלה לפייסבוק - תגידי את נורמלית?" תהה.

גורם בש"ס אמר על התפטרות גזהיי כי במפלגה הופתעו מאוד מהאמירות הקשות שפורסמו היום. לפי הגורם, הרב גזהיי הבין שלא יוכל להמשיך כמועמד לכנסת אחרי פרסום האמירות החריפות ולכן הודיע על פרישה.

טרם התפטרותו של הרב גזהיי, מסר השר דרעי בתגובה לדברים: ״שוחחתי עם הרב ברוך גזהיי לגבי הדברים שאמר בסרטון. הרב אמר לי כי מדובר בכמה משפטים שהוצאו מהקשרם מתוך שיעור של שעתיים בפני תלמידיו לפני כארבע שנים. הבהרתי לו שדברים אלה אינם מקובלים ואינם מייצגים את תנועת ש"ס והרב גזהיי הבין זאת".

יור נעמ"ת חגית פאר בירכה על התפטרותו של גזהיי: ״ברוך שפטרנו משנאת החינם של האדם החשוך הזה. הוכח הערב שללחץ ציבורי יש חשיבות וגם תוצאות. אני מברכת גם את ש״ס וגם את הכנסת על כך שהפרלמנט הישראלי לא יהיה מקום מושב לאדם כזה, קל וחומר בתקופה בה חלה עלייה דרמטית בתופעות האלימות נגד נשים בישראל״.