חן לנגר

"גסס 11 שנה": חן לנגר יובא למנוחות אחר הצהריים

בעלו לשעבר של המדריך שנפצע בברנוער ונמצא מת אתמול: "היו לך חיים קשים והגיע לך אחרת" • אימו של ניר כץ שנרצח באירוע הירי בברנוער: "החיבוק של חן היה הכי קרוב לחיבוק של ניר"
איתי שיקמן
17 ביוני 2020
13:16
עודכן ב 14:39

אבל כבד שורר היום (רביעי) מחוץ לבית משפחתו של חן לנגר, מנפגעי הירי בברנוער שנמצא אתמול מת. הלווייתו של לנגר תתקיים ככל הנראה אחר הצהריים בבית העלמין בנתניה.

קרובי משפחתו של לנגר אמרו היום: "חן הוא הנרצח השלישי מהפיגוע בברנוער. במשך 11 שנה הוא גסס. הוא אחד השורדים והסמלים מהפיגוע. השנה האחרונה הייתה לו קשה מאוד. צער גדול, לא מעכלים". 

בעלו לשעבר של לנגר ספד לו: "‏היינו בני זוג במשך 4 שנים והתחתנו רק לפני שנה וחצי. היינו צעירים ותמימים, כנראה שתמימים מדי. קיווינו שהחלטה תוכל לתקן הכל, שנשאיר את הרע בעבר ושהעתיד יהיה קל יותר. לרגע לא דמיינו את עומק התהום ואת הנפילה שלא היה ניתן לעצור. היו לך חיים קשים והגיע לך אחרת. נוח על משכבך בשלום".

איילה, אימו של המדריך ניר כץ שנרצח באירוע הירי בברנוער, אמרה לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "החיבוק של חן היה הכי קרוב לחיבוק של ניר". איילה גם סיפרה על ערב הירי: "הם התנדבו יחד בברנוער. באותו ערב ניר עמד מאחורי הבר והכין סנדוויצ'ים ושייקים לצעירים. חן בדיוק יצא מפגישה עם חניך ואמר לו 'אני אחליף אותך'. ניר מכיר מהבית שאנשים שמעשנים צריכים לצאת החוצה, ואמר לו 'לך לעשן סיגריה ואז תחליף אותי' – אז נכנס הרוצח".

סנ"צ בדימוס ניסים דאודי התראיין בתוכנית גם כן, ואמר לאסתי פרז: "זה חוב ופצע למשטרת ישראל ולחברה שהתיק לא פוענח – המשטרה עשתה ועושה הכול לפיענוח הרצח המזעזע הזה". דאודי הוסיף כי "האירוע היה ב-2009, אני נכנסתי לתפקיד ב-2012 והתיק היה פתוח על שולחני – צוותי חקירה הוחלפו בניסיון לרענן. יש תיקים שלא פוענחו מעולם, אני מקווה שזה לא יהיה במקרה הזה. עד היום התיק לא הוזז הצידה. הושקעו בתיק החקירה משאבים גדולים".

האזינו לריאיון המלא עם סנ"צ בדימוס ניסים דאודי ואיילה כץ בכאן רשת ב

11 שנה אחרי הירי בברנוער, שבו נרצחו ליז טרובישי וניר כץ, ונפצעו רבים מחבריהם בידי אלמוני שעדיין לא נתפס, אתמול נמצא לנגר מת. לנגר,  שהיה מדריך במקום ונפצע מהירי, נותר נכה. בשנים האחרונות ניהל מאבק מול הביטוח הלאומי כדי שיכיר בנכותו כתאונת עבודה, לאחר שהתנדב כמדריך במקום בערב הרצח.