בית ספר, ארכיון

רן ארז: שנת הלימודים בכיתות ז'-י"ב תסתיים ב-20 ביוני

"אין לשר החינוך סמכות להורות למורים להמשיך ללמד", אמר בכאן רשת ב. לדבריו, הארכת שנת הלימודים כציווי וללא הסכמה היא מסוכנת
אוריה אלקיים
17 ביוני 2020
16:00

על אף הוראת שר החינוך יואב גלנט, יושב ראש הנהלת ארגון המורים העל יסודיים חזר היום (רביעי) על כוונתו לסיים את שנת הלימודים בכיתות ז' עד י"ב ב-20 ביוני, "כפי שפורסם בתחילת שנת הלימודים". באגרת שפרסם כתב ארז כי סקטור המורים שנרתם לעבודה רצופה בתקופת מגפת קורונה נבעט ונרמס היות ומדובר בסקטור נשי ברובו.

קרב שהתחיל הרבה לפני הקורונה: למה למורים יש כל כך הרבה חופש?

ארז הוסיף כי דרישת משרד האוצר ומשרד החינוך שמורי כיתות י' יעבדו תשעה ימים נוספים חינם "כוחנית, בריונית והיא בבחינת גזל". לדבריו, הארכת שנת הלימודים כציווי וללא הסכמה היא מסוכנת. ארז הצר על עמדתו של מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב שתומך לדבריו בניכוי רטרואקטיבי משכר המורים וכתב: "אין לי אלא רק שלוש מילים לומר לו - הגם אתה ברוטוס?".

מוקדם יותר אמר ארז בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב' כי לא יכול להיות שהמורים יקבלו בכל יום ציווי אחר, ויעבדו כל העת תחת בריונות וכוחנות. עוד אמר כי לדעתו, ולאור חוות דעת משפטית שקיבל, אין לשר החינוך שום סמכות להורות למורים להמשיך ללמד. הוא הבהיר כי המורים אינם רוצים כסף, אלא לבצע את הסכם העבודה שלהם ולסיים את עבודתם במועד.

האזינו לריאיון עם רן ארז בכאן רשת ב

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי במרכז השלטון המקומי ערוכים לעתור לבית הדין לעבודה נגד יו"ר ארגון המורים רן ארז אם לא תהיה ברירה. על פי הפרסום, במשרדי החינוך והאוצר ובשלטון המקומי מצפים שהאיום לנכות שכר מהמורים יעשה את שלו.