הרב

תושב בדואי תובע את הרב גזהיי: "תתנצל ותתרום 20 אלף שקלים"

עיזאת אבו רביעה דורש מגזהיי להעביר 20 אלף שקלים לעמותה בדואית: "אני מתפלא שאף אחד ממנהיגי וקברניטי המדינה, כולל ראש הממשלה, לא גינו את דברי הרב"
איציק זוארץ
19 ביוני 2020
01:46

בעקבות התבטאויותיו הגזעניות של הרב הרב ברוך גזהיי ביום שלישי האחרון, שהיה צפוי להתמנות לחבר כנסת מטעם סיעת ש"ס הודות לחוק הנורווגי, עיזאת אבו רביעה, בדואי תושב הנגב, הגיש אמש (חמישי) תביעת דיבה על דבריו נגד הציבור הבדואי בסך 20 אלף שקלים. התביעה הוגשה על ידי  עורך הדין  מוטי יוסף. 

"ברצוני להביע זעזוע מדבריו של הרב ברוך גזהיי, אשר פורסמו לאחרונה בכלי התקשורת וברשתות החברתיות", אמר אבו רביעה והוסיף: "הרב גזהיי המזוהה עם תנועת ש"ס לא חסך משבט לשונו מילים מורעלות שהטיח בערבים ובמיוחד בבדואים, וכמובן בכלל הנשים. דבריו הם דברי שיטנה מהולים בגזענות וברשעות ולשון הרע. אני מתפלא שאף אחד ממנהיגי וקברניטי המדינה, כולל ראש הממשלה, לא גינו את דברי הרב".

לאחר הסערה שפרצה בעקבות פרסום הדברים, הודיע הרב ביום שלישי ליו"ר המפלגה אריה דרעי כי החליט להתפטר ולא לכהן בכנסת. בשיעור שהעביר הרב גזהיי בשנת 2016, הוא צולם מסביר את החשיבות שבהקפדת נשים על לבוש צנוע. "כתוב בספרים של המקובלים: אישה שהייתה רגילה לגלות את החלק העליון שלה - מחזירים אותה בגלגול של פרה", אמר גזהיי.

עוד הוסיף הרב: "זו אחת הסיבות שנשים סובלות מסרטן השד – כי העיניים של כולם שם". לדבריו, זו גם אחת הסיבות שנשים מפילות. "נכנסה להיריון ומעלה תמונה של הבטן שלה לפייסבוק - תגידי את נורמלית?" תהה. בעניין הבדואים אמר הרב בין היתר: "הבדואיות לא צנועות. אלה שאתה רואה אותן עם הזה, ככה של הערבים, זה מרוב פיצוצים שהיא קיבלה בפנים".