בקבוק תבערה על מבנה של העירייה ביפו

"אנחנו בעלי הבית עכשיו": הסכסוך שמבעיר את יפו

זה לא רק בית קברות: את תושבי יפו שמפגינים מדי יום נגד החלטת עיריית תל אביב לבנות מעון לחסרי בית על שטח שבעבר היה בו בית קברות מוסלמי קשה מאוד לפייס. הסברים על כך שג'מאל פאשה כבר העביר משם את הקברים לא עובדים והאמוציות משתוללות. בצד השני של המתרס, נמנעים מעימות כמו מאש, נמצאים חסרי הבית שבשבילם מתוכנן המעון – חלקם גם כן מוסלמים
אורי לוי
19 ביוני 2020
21:50

זה לא רק בית קברות: את תושבי יפו שמפגינים מדי יום נגד החלטת עיריית תל אביב לבנות מעון לחסרי בית על שטח שבעבר היה בו בית קברות מוסלמי קשה מאוד לפייס. הסברים על כך שג'מאל פאשה – איש צבא ומדינאי טורקי – כבר העביר משם את הקברים לא עובדים והאמוציות משתוללות. אחד המפגינים סיפר: "ההורים שלי גרו פה לפני 80 שנה, ופה קברו אותם. יש לי את כל המסמכים שמוכיחים את זה".

בצד השני של המתרס, נמנעים מעימות כמו מאש, נמצאים חסרי הבית שבשבילם מתוכנן המעון – חלקם גם כן מוסלמים. במהלך המחאות ביפו התעמתו מאות תושבים עם שוטרים. מקצת המפגינים הבעירו מכלי־אשפה והשליכו אבנים לעבר מכוניות. במהלך אחד מההפגנות שמשותיו של אוטובוס "דן" נופצו ושוטרים חילצו את נהגו. המתפרעים גם פגעו בניידת משטרה , ירו זיקוקים לעבר שוטרים ויידו עליהם אבנים.

תגיות:
יפו