כ"ץ באו"ם

השר כ"ץ ביקש להאריך את האבטחה שניתנה לו כשר חוץ – בעלות מיליוני שקלים

הבקשה נידונה היום בוועדת השרים לענייני שב"כ, שבראשה עמד כ"ץ עד לא מזמן • גורמים המעורים בנושא: יש לבקשה נימוק מבצעי – ההארכה תהיה לתקופה מוגבלת
גילי כהן
21 ביוני 2020
21:40

שר האוצר ישראל כץ, ששימש שר החוץ בממשלה הקודמת, מבקש שתימשך האבטחה המיוחדת שהוא מקבל, בעלות המוערכת במיליוני שקלים. כך פורסם היום לראשונה (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. בקשתו נידונה היום בוועדת השרים לענייני שב"כ – בראשה עמד לא מזמן השר כ"ץ עצמו.

גורמים המעורים בנושא אמרו לכאן חדשות כי יש לבקשה נימוק מבצעי וכי הארכת האבטחה תהיה לתקופה מוגבלת. ועדת השרים לענייני שב"כ דנה בעת האחרונה בסוגיית האבטחה של שר הביטחון לשעבר נפתלי בנט והחליטה שלא להאריכה.

בסביבות השר כ"ץ אמרו לכאן חדשות כי לא ניתן להתייחס להחלטות ועדת השרים לענייני שב״כ בנושאי אבטחה ולשיקולים שמנחים את הוועדה בהחלטותיה. "ההחלטות ועדת השרים מתקבלות משיקולים מקצועיים בלבד. הדיון בנושא אבטחתו של שר האוצר היו ביוזמת הגורמים המקצועיים ובהתאם לצרכים האבטחתיים. הדיון לא היה על הארכת אבטחת השר כ״ץ עם סיום תפקידו כשר החוץ, אלא בתפקידו כשר האוצר, ולכן ההשוואה לשר בנט שסיים את תפקידו אינה רלוונטית. אבטחת שר מכהן אינה דומה לאבטחת שר לשעבר בדומה למקרה נפתלי בנט".