רכבת בתחנת תל אביב האוניברסיטה, ארכיון
צילום: רכבת ישראל

הרכבת שבה לפעילות, הרציפים והקרונות ריקים

תחת ההגבלות החדשות: על הנוסעים להזמין מקום מראש ולעטות מסכה בקרון • מנהל תחנת חדרה מערב לכאן חדשות: "הציבור עדיין לא מספיק בטוח. כמות הנוסעים תעלה כל יום"
אורלי אלקלעי
22 ביוני 2020
07:42

רכבת ישראל שבה הבוקר (שני) לפעילות לאחר השבתה של כמעט שלושה חודשים בעקבות מגפת קורונה. תחת ההגבלות החדשות מספר הנוסעים בכל רכבת הוגבל ל-500, כשעל כל נוסע להירשם מראש ולהגיע עם שובר שהונפק עבורו. בנוסף, ישנה חובת עטיית מסכה בקרון, שמירה על מרחק פיזי ונאסר לאכול בזמן הנסיעה. לעומת ימי שגרה, תפוסת הנוסעים הבוקר היא נמוכה באופן משמעותי. עד השעה 9:00 בבוקר הוזמנו 42 אלף מקומות ברכבת, לעומת כ-200 אלף נוסעים בימי שגרה.

מנהל תחנת חדרה מערב, סיני סימנטוב, בירך על חזרת הרכבת לפעילות ואמר לכאן חדשות: "מעולם לא התרגשתי כל כך לחזור לעבודה. מקווה לשמור על הבריאות של כולם, ושלא יסגרו אותנו שוב". הוא הוסיף על כך שישנם מספר נמוך של נוסעים ביחס לשגרה ואמר: "הציבור עדיין לא מספיק בטוח. כמות הנוסעים תעלה כל יום ביחס ליום הקודם". 


אתמול התייחס מנכ"ל הרכבת מיכה מייקסנר להחזרתה לפעילות ואמר בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב כי "אם לא יקפידו על ההנחיות אולי לא יהיה שירות רכבות. לקחנו אתגר עצום שיש בו חולשות, המשמעות מהצד השני הייתה שלא תהיה רכבת". לדבריו, "נדרשנו כשתנאי לשלוט ולהגביל את מספר הנוסעים ברכבת. הגבלנו את המספר ל-500 לרכבת". הוא הדגיש שמדובר במערכת טכנולוגית שנבנתה בחופזה בתוך כשבועיים, כך שעדיין ייתכנו חולשות והם פועלים לפתור אותן. 

האזינו לריאיון עם מיכה מייקסנר

מנהל אגף תחנות ברכבת ישראל אלון בן ישי הסביר אתמול בכאן רשת ב על הליך הזמנת שובר הנסיעה, ואמר כי הוא צופה עומסים בשלב הראשון. בנוגע לאפשרות שההליך החדש יקשה על אזרחים מבוגרים אמר בן ישי: "נוסע מבוגר שיגיע לכניסה לתחנה בלי שובר, תהיה עמדת הנפקה שתשרת אותו. גם נוסע שלא הכיר את הנושא יוכל, אם יהיה מקום, להנפיק שובר. אם יגיעו נוסעים מבוגרים או עם מגבלה מסוימת נדע לאפשר להם להיכנס בכל דרך".