משפחת טקה במהלך סיור השופט בזירת הירי בסלומון - 23

הירי בסלומון טקה | תחת אבטחה כבדה: השופט סייר בזירת האירוע

כחלק מהדיונים בתיק נגד השוטר היורה משתתפים הצדדים במשפט בסיור שאליו הגיעו גם בני משפחת טקה • השופט ד"ר זיאד פלאח תהה מה היה קורה אילו היה הנאשם יורה באוויר ולא לעבר הקרקע
חן ביאר
23 ביוני 2020
11:18

שופט בית משפט השלום בחיפה, ד"ר זיאד פלאח סייר היום (שלישי) תחת אבטחה כבדה בזירת האירוע שבה נורה למוות סלומון טקה. הסיור נערך במסגרת הדיונים בתיק נגד קצין המשטרה הנאשם בגרימת מותו ברשלנות של טקה. בסיור משתתפים הנאשם והצדדים במשפט, כשגם בני משפחת טקה הגיעו למקום. קצין המשטרה הנאשם, שזהותו אסורה בפרסום, הוגדר לאחר האירוע כ"מאוים בדרגה גבוהה". במהלך הסיור שאל השופט כמה פעמים מה היה קורה אילו היה הנאשם יורה באוויר ולא לעבר הקרקע.


בדיון הקודם בתיק, שנערך לפני חודש, הוצג שחזור עם אחד הנערים שהיה עד לאירוע הירי. לפי השחזור של הנער, טקה ביקש להתקשר למשטרה כי חשד שהשוטר מתחזה ושהאקדח שברשותו אינו אמיתי, אלא אקדח איירסופט. 

סלומון טקה נורה בידי שוטר בשכונת קריית חיים בחיפה לפני כשנה. בחודש שעבר הגישה משפחתו תביעת נזיקין נגד משטרת ישראל וקצין המשטרה שירה בו. המשפחה הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה תביעה בסכום של 2.5 מיליון שקלים בגין רשלנות. נטען כי קצין המשטרה "פעל בהפקרות או במזער בשוויון נפש לאפשרות של גרימת נזק קטלני, זנח אמות מידה של אחריות ומקצועיות ופעל באופן בלתי סביר".