דג'וקוביץ'
צילום: איי פי

הטניסאי נובאק דג'וקוביץ': אובחנתי כחולה קורונה

הסרבי ארגן לאחרונה טורניר בו לא הייתה הקפדה על הריחוק החברתי. גם רעייתו של הטניסאי נדבקה, וכך גם שחקן ה-NBA ניקולה יוקיץ' שבילה עם דג'וקוביץ' באירוע בבלגראד
איתמר מרגלית
23 ביוני 2020
15:15
עודכן ב 01:38

הטניסאי נובאק דג'וקוביץ' הודיע היום (שלישי) כי נמצא חיובי לנגיף קורונה. דג'וקוביץ' בן ה-33 קיים בימים האחרונים טורניר טניס בקרואטיה בו לא הייתה הקפדה על כללי הריחוק החברתי. עם סיום הטורניר הודיעו שניים מהמשתתפים בו – גריגור דימיטרוב הבולגרי ובורנה צ'וריץ' הסרבי כי הם חולים בקורונה.  

שחקן ה-NBA הסרבי ניקולה יוקיץ' גם אובחן כנשא קורונה, ימים ספורים לאחר שבילה באירוע עם נובאק דג'וקוביץ' בבלגראד. בעקבות כך, יוקיץ' ייאלץ לדחות את חזרתו לארצות הברית, כאשר ליגת ה-NBA צפויה לחזור לפעילות ב-31 ביולי.

בהודעה שפרסם כתב דג'וקוביץ': "כשנחתנו בבלגראד עברתי בדיקת קורונה והיא יצאה חיובית, כמו גם הבדיקה של אשתי. התוצאות של הילדים יצאו שליליות. כל מה שעשינו היה מתוך כוונות טובות, על מנת לסייע לילדים שנמצאים במצוקה בתקופה לא קלה זו". 

דג'וקוביץ' הוא כבר כמה שנים מתנגד מוצהר וקולני לחיסונים, ויצא נגד חיסון לקורונה. בשיא הגל הראשון, כשחלקים גדולים בעולם היו נתונים בהסגר, הוא אמר כי הוא לא מתכוון להתחסן וקרא לאחרים לנהוג כמוהו. בשבועות האחרונים הוא החל בטורניר ראווה, ללא כללי ריחוק ועם קהל. חוץ ממנו עוד שלושה טניסאים שהשתתפו בטורניר נדבקו בנגיף.