עריקאת
צילום: אי־פי

הנהג הדורס מאבו-דיס קרוב משפחה של סאיב עריקאת: "רצח בדם קר. הוא היה בדרך לחתונת אחותו"

בכיר הרשות הפלסטינית לכאן חדשות: הוא היה בדרכו לאסוף את אחותו מהמספרה. נתניהו צריך להתבונן במראה, הוא אחראי למצב הזה
גל ברגר
23 ביוני 2020
22:19

אירוע הדריסה באבו־דיס: בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת אומר הערב (שלישי) לכאן חדשות כי הנהג הדורס שמת מפצעיו הוא האחיין של אשתו ובן דודו מדרגה ראשונה. לדבריו הוא "הוצא להורג ונרצח בדם קר. נתניהו נושא באחריות".

לדברי עריקאת, בן דודו אחמד עריקאת בן ה־27, היה בדרכו להכנות לקראת חתונת אחותו שאמורה הייתה להיערך הערב. "הוא נסע לבית לחם כדי לאסוף אחות אחרת מהמספרה". עוד אמר כי גם אחמד עריקאת עצמו היה אמור להתחתן בשבוע הבא. "אחמד היה אדם שוחר שלום. נתניהו צריך להתבונן במראה, הוא אחראי למצב הזה, כמו גם להריגתו של איאד אל־חלאק בסוף החודש שעבר. במקום לקיים חתונה קיפלנו את סידורי הפרחים והכיסאות והקמנו סוכת אבלים", אמר.

על פי הודעת משמר הגבול, מוקדם יותר היום נורה ונהרג מפצעיו מחבל מאבו־דיס לאחר שניסה לדרוס לוחמת מג"ב במחסום הקיוסק. עוד נמסר כי הוא נסע במהירות ולא נענה ללוחמת שסימנה לו לעצור, סטה מהנתיב ופגע בעמדת הבידוק של הלוחמת שנפגעה באורח קל. לאחר מכן אף ירד מהרכב והתקדם לעבר הכוחות. לא פורסם תיעוד של התקרית.

דובר חמאס בעזה, חאזם קאסם, אמר: "הכיבוש ביצע פשע חדש בהוצאה להורג של אחמד עריקאת". הוא קרא לעם הפלסטיני "לגרש את הכובש מהאדמה הפלסטינית באמצעות התנגדות כוללת". לפני חמש שנים – בדצמבר 2015 – ביצע קרוב משפחה של סאיב עריקאת, תושב אבו דיס וקצין במנגנון המודיעין הפלסטיני – פיגוע ירי לעבר מחסום חיזמה ועריקאת ערך ביקור תנחומים בבית המשפחה.