אברמוביץ'

העיתונאי אמנון אברמוביץ' הותקף מילולית בהפגנה בת"א וחולץ בידי שוטרים

נשיא המדינה ריבלין גינה: פונה לכל המחנות – הרגיעו את הרוחות • שר הביטחון גנץ: "מותר לא להסכים, מותר לחלוק, אבל אסור בתכלית האיסור לאיים על עיתונאים" • מועצת העיתונות: אמירות נתניהו ומקורביו נגד 'התקשורת' מסכנות את ביטחונם של העיתונאים"
איתי שיקמן
23 ביוני 2020
23:04
עודכן ב 09:40

פרשן חדשות 12 אמנון אברמוביץ', שהגיע לסקר הערב (שלישי) את הפגנת הימין ברחבת מוזיאון תל אביב נגד מערכת המשפט, חולץ מהמקום על ידי המשטרה, לאחר שמפגינים קראו לעברו "לך הביתה שונא ישראל שקרן".

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס למקרה וגינה: ״אסור לנו לקבל בשיוויון נפש מראות שכאלה. אף עיתונאי לא צריך להדרש לאבטחה בעודו מבצע את תפקידו, תהיינה עמדותיו אשר תהיינה. אל תעצמו עיניים, זו איננה דרכנו. זו לא דרכו של עם ישראל. עלינו לעשות הכול כדי שאף אחד מאתנו לא יחוש מאוים בשל עמדתו הפוליטית ויהיה זה ראש ממשלה, שר, ח"כ, עיתונאי או אזרח מן השורה. אני פונה אל כל המחנות מימין ומשמאל – הרגיעו את הרוחות, צאו נגד מראות ומעשים נקלים שכאלה. עצרו את השנאה".

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ התייחס גם הוא למקרה ואמר: "אני מגנה בתוקף את האמירות הקשות נגד אמנון אברמוביץ'. מותר לא להסכים, מותר לחלוק, אבל אסור בתכלית האיסור לאיים על עיתונאים. תקשורת חופשית היא אבן יסוד במדינה דמוקרטית ופלורליסטית".

מועצת העיתונות התריעה בעקבות האירוע כי "האמירות החוזרות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומקורביו נגד 'התקשורת' מסכנות את ביטחונם של העיתונאים היוצאים למלא את שליחותם בשטח. המועצה קוראת לראש הממשלה לחדול מאמירותיו ולאפשר לתקשורת להמשיך למלא את שליחותה בדמוקרטיה הישראלית ללא חשש מפגיעה".