יסמין מועלם

בחירות העורכים - כאן 88 | 23.6.2020

עדכון אחרון - 23.6.2020
מערכת כאן
24 ביוני 2020
13:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

יסמין מועלם - ככה עדיף לי

אם חיכיתם לזמרת פופ ישראלית עם הסוואג הנכון, מעורבב במתיקות יוצאת דופן, יסמין מועלם היא לגמרי התשובה. בהפקה מינימליסטית ומדויקת יצרה מועלם (25) אלבום בכורה שהוא כל מה שנכון לדור המילניאלס. מועלם שרה בשפה יום יומית ובהפקה מצומצמת על מציאות אישית ו"קטנה" אך בת הזדהות. בשיר "ככה עדיף לי" היא מספרת על התמודדות עם העולם דרך פנייה פנימה, אל עצמה. הקול של מועלם, גם זה הבוקע מגרונה אך בעיקר הייצוג הדורי שלו, משרה ביטחון מסוים על המאזין שבאמת ככה עדיף לה, והאמת? שגם לנו.

פלורה - אִם נִנְעֲלוּ

הפיוט אִם נִנְעֲלוּ עשה דרך ארוכה מאז כתב אותו רבי שלום שבזי במאה ה-17. כחלק מהותי מהתרבות היהודית-תימנית הוא "עלה" לארץ ועבר מאוזן לאוזן בגרסאות שונות. ב-1975 הוא עשה דרכו לקונצנזוס הישראלי כשיגאל בשן הקליט אותו עבור האלבום "יגאל בשן וחברים טובים". עפרה חזה (ששרה קולות רקע בביצוע של בשן), הקליטה אותו שוב בשנות השמונים, עשתה לו רימיקס והפכה אותו ללהיט בינלאומי. כמו שחזה חיברה אז את הפיוט העתיק לעשור שבו היא פעלה, כך עושה כעת פלורה עם הפרשנות האישית שלה. גרסת הכיסוי שלה נולדה בעקבות שיתוף פעולה עם קבוצת המחול "פעמים" והיא גם חלק מהפרויקט "מנגינות לשעת חירום". אוסף שמאגד שירים שנוצרו בעיצומו של משבר הקורונה במטרה ללכוד רגע בהיסטוריה דרך עיניהם של יוצרות ויוצרים ישראלים.

Doves - Carousels

11 שנים חיכינו למוזיקה חדשה מהיונים. השלישיה הבריטית שהמטירה עלינו מבול גיטרות אנגלי קפוא, וחיממה את הלב שלנו תוך כדי, היו אחד הדברים הטובים ברוק הבריטי בעשור הראשון של המילניום הנוכחי. בשנה שעברה הם התאחדו למספר הופעות ועכשיו סוף סוף יש סינגל חדש והכרזה על אלבום. השיר Carousels הוא כל מה שלמדנו לאהוב מהם פלוס מחווה מרגשת עם סימפול תופים של המוזיקאי טוני אלן שהלך לעולמו לאחרונה. אם זה השיר הראשון שהם הוציאו אחרי 11 שנה, אנחנו כבר לא יכולים לחכות לשמוע עוד. 

Jess Williamson - Wind On Tin

המוזיקאית הטקסנית ג'ס ווילאמסון ישבה עם חברים במרפסת לפני אזכרה. הם שתו בירות, העבירו ביניהם גיטרה ושרו את Helpless של CSN&Y. לפתע הם שמעו צליל בלתי מוסבר ברוח שגרם להם לעצור. משהו שנשמע כמו צליל של חליל שמיימי שנוגן במיוחד עבורם. הם ניסו להקליט את הצליל אך לא הצליחו. הרגע המיוחד והעל טבעי הזה הוביל את וויליאמסון לכתוב את השיר Wind on Tin שהוא גם הסינגל הראשון מאלבומה הרביעי, Sorceress. בהכרזה על האלבום החדש היא כתבה שהכישוף חזר למיינסטרים עם אפליקציות של אסטרולוגיה, קלפי טארוט, ערכות כישוף ועוד. בתוך תקופה כאוטית של חוסר וודאות, כשרבים מאיתנו מחפשים משהו להיאחז בו – המיסטיקה פורחת. זמן קצר אחרי שיצא הסינגל הקורונה התפשטה והפכה את הכל ליותר כאוטי.  


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים