חפץ בביהמ"ש המחוזי בת"א, 2019
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מעד מדינה לעו"ד - ניר חפץ: "לוקח זמן להתאושש מהטלטלה שעברתי"

יועץ התקשורת לשעבר של רה"מ נתניהו בריאיון לכאן רשת ב: "לשכת עורכי הדין אישרה את ההתמחות"; על היחסים בין יועץ תקשורת למעסיקו: "חייב היה לעבור איזה תהליך חקיקה"
מערכת כאן חדשות
25 ביוני 2020
10:43

ניר חפץ, לשעבר יועץ ראש הממשלה בנימין נתניהו ועד מדינה במסגרת האישומים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, התראיין הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב, וסיפר לירון דקל ויעקב איילון על הבחירה שעשה לעסוק בעריכת דין: "מתוקף הנסיבות של השנים האחרונות החלטתי לעשות את הצעד הזה, זה לא היה בתכנון המקורי לפני שלוש-ארבע שנים".

האזינו לריאיון המלא עם ניר חפץ בכאן רשת ב

במענה לשאלה אם הוא יכול להתמחות בעריכת דין כשהוא מוגדר עדיין עד מדינה, אמר: "אני לא המקרה הראשון של עד מדינה שהופך לעורך דין. אבל ההחלטה היא בפני לשכת עורכי הדין, והיא אישרה את ההתמחות".

בהתייחס להצעת החוק שמוביל ח"כ שלמה קרעי מהליכוד, ולפיה יועצי תקשורת לא יחויבו למסור פרטים על המעסיק שלהם, כי תתקיים חסינות בין עובד ומעביד בדומה לחיסיון שקיים בן עורכי דין למיוצגים על ידם, אמר חפץ: "המקצוע של ייעוץ תקשורת חייב היה כבר בעבר לעבור איזה תהליך חקיקה".

חפץ שיתף בעיסוקיו בשנתיים וחצי האחרונות, וסיפר: "ניסיתי את כוחי בעסקים, הקמתי אתר אינטרנט בתחום הרפואה". יחד עם זאת, ציין כי "הטלטלה שחוויתי בפברואר 2018, בצד המקצועי, המהפך הזה - לוקח זמן להתאושש ממנו. תיק 1270, פרשת גרסטל, נסגר מחוסר אשמה. בזמנו בתקשורת כתבו ושידרו עליי דברים שלא היו ולא נבראו. היכולת של התקשורת לרסק בן אדם היא אדירה".

ב-2018 המשטרה חקרה חשד כי חפץ פנה לשופטת הבכירה, הילה גרסטל, והציע לקדם את מועמדותה לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה תמורת סגירת תיק פלילי נגד שרה נתניהו. ראש הממשלה נתניהו הכחיש את הדברים ומסר בתגובה כי "חפץ מעולם לא הציע את ההצעה ההזויה הזאת בפני ראש הממשלה ורעייתו". באוקטובר 2018 המשטרה הודיעה כי לא נמצאה תשתית ראייתית לביצוע העבירות, ושהתיק יועבר לפרקליטות לצורך עיון והחלטה.


חפץ התייחס למקרה שבו פרשן חדשות 12 אמנון אברמוביץ', שהגיע לצילומים בהפגנת הימין ברחבת מוזיאון תל אביב, חולץ מהמקום על ידי המשטרה: "הזדעזעתי, אני מכיר ומעריך את אמנון ואת היושרה והמקצועיות שלו. אם היה חוק כמו שקיים בלשכת עורכי הדין שמגדיר מהן החובות והזכויות, אולי התוצאות היו אחרות במקרה גם שלו".