ארכיון
צילום: פלאש 90

בת 19 שחלתה בקורונה - מתה בבית החולים הדסה

מבית החולים בירושלים נמסר כי הצעירה סבלה ממחלות רקע קשות שכוללות יתר לחץ דם ריאתי ואי ספיקת לב. לפני כשבועיים נפטר אושרי אסולין בן ה-26 בביה"ח שיבא בעקבות סיבוך נדיר של קורונה
סולימאן מסוודה
27 ביוני 2020
16:47

צעירה בת 19 שחלתה בקורונה מתה היום (שבת) בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. מבית החולי נמסר כי הצעירה סבלה ממחלות רקע קשות שכוללות יתר לחץ דם ריאתי ואי ספיקת לב, עם עודף משקל קיצוני עד כדי קושי בתנועה.

עוד נמסר כי עם קבלתה של הצעירה לאשפוז, היא נזקקה מיד להנשמה. היא חוברה למכונת לב ריאות ולאחר כשבוע וחצי של טיפול מקסימלי היא נפטרה. כמו כן, קיימת הסתברות גבוהה שבשל העומס הוויראלי, והצורך בהחייאות ממושכות מרגע קבלתה - נדבקו מספר אנשי צוות שטיפלו בה. הם אותרו ובודדו כנדרש.

אתמול עדכן משרד הבריאות כי מניין המתים מקורונה עלה ל-314. עוד עדכן משרד הבריאות כי ביממה שבין חמישי לשישי התגלו 400 מקרים מאומתים של הידבקות בנגיף. מספר החולים הפעילים עומד על 5,614, בהם 46 במצב קשה ו-28 מונשמים 28 מונשמים מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ. מספר המחלימים - 16,872.

לפני כשבועיים נפטר צעיר בן 26 מסיבוך נדיר של קורונה, לאחר שהבריא, כך נמסר מבית החולים שיבא בו אושפז. אושיר אסולין חלה בקורונה, אך בהמשך, תוך כדי שמצבו הרפואי הידרדר, הוא נמצא שלילי לנגיף. לאחר שחובר למכשירי לב ריאה, נקבע היום על רקע לבבי.